Ako bude vyzerať rok 2023 v interiéri?

Inšpirácia – Matějovský

BRATISLAVA/ADMIN – Niektoré štýly sú nadčasové a takmer nesmrteľné, vydržia na výslní niekoľko rokov či dokonca niekoľko desaťročí. Každý rok však prináša nové trendy, ktorými sa môžete inšpirovať a zakomponovať ich do vlastného interiéru. Aké sú na rok 2023?

Po covid pandémii, ktorá nás pripútala v našich domovoch, stále pretrváva túžba tráviť veľa času vo svojich príbytkoch, ktoré sa viac či menej príležitostne menia aj na kanceláriu. Aj keď už tvrdé „lockdowny“ nehrozia, ľudia si chcú príbytky zútulniť, skrášliť, aby boli nielen dokonale funkčné, ale aj atraktívne. Ponúkame vám niekoľko trendov, ktoré budúci rok budú dominovať v interiéroch:

Kúsok prírody

Prírodné materiály ako drevo, sklo, terakota, koža, slama, ratan či kameň sú tou správnou ekologickou voľbou. Pozitívne vplývajú na naše zdravie, prirodzene prepájajú interiér s exteriérom a vnášajú do neho pozitívne vibrácie. Môžete ich použiť na nábytku, ako obklad stien, na podlahách, na textilných a interiérových doplnkoch. Najjednoduchším spôsobom, ako priniesť kúsok prírody do príbytku, sú izbové rastliny. Vedia miestnosť krásne oživiť, niektoré sú aj lapačom toxínov a elektronického smogu.

Inšpirácia – Matějovský

Inšpirácia – Matějovský

Pocit komfortu

Jedným z tipov ako sa cítiť doma komfortne a pohodlne, je využiť mäkké textilné doplnky, ktoré nájdu uplatnenie v každej miestnosti. Spĺňajú nielen estetickú úlohu, ale aj tú praktickú. „Flísové hrejivé deky, mäkučké vankúšiky, zamatové závesy, flanelová a bavlnená posteľná bielizeň či hebučké uteráky  – všetky tieto prvky nádherne zútulnia domov,“ radí Martina Matějovská, riaditeľka spoločnosti Matějovský, tradičnej českej značky posteľných obliečok a bytového textilu.

Miešanie štýlov

Trendom, ktorý je tu už niekoľko sezón, je miešanie štýlov. Nie každému toto vyhovuje, obľúbené je to najmä u kreatívnych ľudí, ktorí sú otvorení novým možnostiam a príležitostiam. Do moderne zariadeného interiéru je vhodné zapasovať vintage alebo retro kúsky. Efektne pôsobí miešanie štýlov najmä vo väčších miestnostiach, napríklad v obývačke či jedálni.

Prítomný home-office

Mnoho spoločností ponúka svojim zamestnancom možnosť pracovať z domu, či už trvalo alebo len pár dní v týždni. Ak nemáte k dispozícii samostatnú miestnosť, vytvorte si pracovný kútik v spálni, jedálni alebo obývačke. Nezabudnite na kvalitné osvetlenie, či už bodovým, stolovým alebo visiacim svietidlom. Nesprávne osvetlenie môže spôsobovať bolesti hlavy, nesústredenosť a ďalšie zdravotné ťažkosti. Obklopte sa pozitívnymi doplnkami, ktoré vás nakopnú k produktivite. Spravte si z pracovného kútika šťastné miesto na prácu.

Inšpirácia – Matějovský

Inšpirácia – Matějovský

Krivky sú všade

Oblé tvary interiéru svedčia, zjemňujú ho a zútulňujú. Pristanú všetkým štýlom, hodia sa do moderného, minimalistického, rustikálneho aj škandinávskeho štýlu. Využiť ich môžete na nábytkoch ako je pohovka, kreslo, konferenčné stolíky, stoličky s oblými operadlami a podobne. Ale krásne vyniknú aj doplnky s oblými tvarmi, ako je napríklad zrkadlo, obrazy, fotorámiky, jedálenské prestierania, keramika či vázy.

(Zdroj: KM; Foto: Matějovský; Pripravila: red.)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*