3 najpraktickejšie typy dámskych kabeliek. Ruku hore, kto ich miluje tiež

BRATISLAVA/ADMIN – Vôbec nepreháňame, keď povieme, že každá žena má slabosť na kabelky. Je to predsa na pohľad veľmi atraktívny doplnok, ktorý plní aj mimoriadne praktickú funkciu. Nosíme v nich všetko, od kľúčov až po núdzovú zásobu kozmetiky. Viete, ktoré typy dámskych kabeliek sú považované za najvšestrannejšie? Nájdete tieto modely aj vo svojom šatníku?

1. Shopper dámska kabelka

Shopper alebo inak nazývaná aj “tote kabelka” je veľká priestranná taška s dvoma popruhmi po stranách. Typická je tým, že v hornej časti nemá zips, ako je tomu pri väčšine iných dámskych kabelkách. Často bývajú vyrobené z ľahkých tkaných materiálov, napr. plátno, môžete však objaviť aj pevnejšie produkty z kože.

Tote tašky sú všestranným prvkom, vzhľadom na ich veľkosť sú však vhodné primárne na neformálne, každodenné príležitosti. Ak sa rozhodnete zakomponovať ju do formálneho outfitu, siahnite po univerzálnej čiernej, béžovej alebo hnedej kabelke tohto štýlu.

2. Dámska kabelka cez rameno

Ide o základný a najobľúbenejší model v dámskych šatníkoch. Dámske kabelky cez rameno sa vyznačujú štandardným uzatváraním na zips, viacerými praktickými priehradkami vo vnútri, ktoré umožňujú lepšiu organizáciu obsahu (v porovnaní s tote kabelkami) a dvoma tenkými popruhmi, resp. “rúčkami” umiestnenými paralelne na kabelke, ktoré ju predurčujú na nosenie na ramene. Na výber je nespočetné množstvo tvarov a veľkostí.

Tip: Do popredia sa túto sezónu dostávajú aj kabelky cez rameno v štýle 90. rokov – sú pre ne charakteristické mini veľkosti, hranaté tvary a výrazné logá značiek.

3. Crossbody kabelky

Crossbody kabelky sú zvyčajne strednej alebo malej veľkosti, pričom disponujú len jedným dlhým popruhom. Táto kabelka sa nosí prehodená krížom cez telo a spočíva na úrovni pásu – vďaka tomu sú považované za veľmi praktické a funkčné, všetky potrebné veci budete mať doslova po ruke. Výber tvarov, farebných prevedení a ozdobných aplikácií (vybíjané prvky, strapce a pod.) je takmer nekonečný.

Tip: V letných mesiacoch pozornosť upútate so štýlovou ratanovou crossbody kabelkou.

(Zdroj: ML; Foto: Daria_Cherry / Shutterstock.com; Pripravila: red.)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*