Zimný festival jedla ponúka kulinárske zážitky

BRATISLAVA/ADMIN – Gurmánske delikatesy môžete ochutnať už po ôsmykrát v známych reštauráciach Slovenska v čase od 15. januára do 23. februára 2020. Zimný festival jedla (ZFJ) je jedinečnou príležitosťou ochutnať úplne netradičné jedlá za skvelé ceny. Vychutnať si môžete doslova jedlá povýšené na umenie v najvyberanejších reštauráciách každého kúta Slovenska – od Bratislavy až po Košice. 

Na to, aby ste sa mohli do Zimného festivalu jedla zapojiť, potrebujete mať zakúpený Degustačný kupón do vami vybranej reštaurácie cez kúpiť degustáciu. Ak chcete zapojiť aj svojich blízkych a priateľov, ponúkajú vám organizátori Darčekové poukazy na degustáciu v akejkoľvek reštaurácii či darčekové šeky na relaxačné Gurmán pobyty, ktorými obdarovaných potešíte pri akejkoľvek slávnostnej príležitosti.

Z redakcii sme navštívili Zylinder cafe & restaurant na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave. Zylinder je ďalšou reštauráciou skupiny Bencik Culinary Group, ktorá ponúka unikátne spojenie vyberaných špecialít rakúsko – uhorskej kuchyne v súlade s moderným kulinárskym umením.

Kulinársky zážitok sme začali v reštaurácii Zylinder  predjedlom, ktoré ponúkajú ako svoje ikonické jedlo.
Pozostáva z týchto špecialít – Foie gras pomaly varená v portskom víne, pyré z pečeného cesnaku, baby hruška, cibuľa. Predjedlo bolo z hnedých kačacích pečienok a foie gras so šalotkovou marmeládou a z domácej briošky.
Riaditeľ festivalu a vydavateľ gastronomického sprievodcu Gurmán na Slovensku Radoslav Nackin na margo festivalu uviedol: „Nie je to len návšteva reštaurácie. Je to ochutnávka tradičných surovín zmiešaných s fantáziou majstrov kuchárov, ktoré posúvajú každým rokom hranice a limity slovenskej kuchyne“.

Kuchárova voľba
Hovädzia kvetová špička, špenátové pyré, hovädzí špik, prepeličie vajíčko, jablčný mušt

Chute regiónov
Kapustný list plnený bravčovým mäsom, domáci ovar, tirolské knedle, kyslá smotana

Niečo navyše
Pri trojchodovom menu nám ponúkli aj sladkú chuťovku: Neboli to síce avizované slivkové gule, ale pirohy a k tomu sladký cmar a karamelizované lieskovce.

„Máte radi dobré, kreatívne a zdravo pripravené jedlo, chcete s jedlom spájať správne nápoje, potrpíte si na pekné a správne stolovanie, zaujíma vás, ako vyzerajú priestory reštaurácie, kde najlepší kuchári na Slovensku pôsobia? Prostredníctvom Zimného festivalu jedla máte skvelú príležitosť to zažiť za ústretové ceny,“ hovorí Rado Nackin. Srdečne vás pozývame.

Viac informácií o sprievodných aktivitách a samotnom programe Zimného festivalu jedla nájdete na oficiálnej webovej stránke www.zimnyfestivaljedla.sk.

(Zdroj: Text a foto: red.)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*