Vzácna limitovaná edícia – AEN Despina

Bratislava, Admin – Príbeh gréckej Metaxy sa začal pred 130 rokmi. V čase keď chuť destilátov nelahodila zmyslom, našiel sa niekto, kto šiel svojou vlastnou cestou a nevzdal sa, kým neobjavil ingrediencie a postup, ktorého výsledkom bol jemný a intenzívny nápoj.

Tak ako vtedy, aj teraz má stále čo ponúknuť na objavovanie. Limitovaná edícia AEN Despina prináša zachované tajomstvo, ale aj majstrovské umenie generácií Metaxa Masterov. Obsah len 130 fliaš opustil pivnice Metaxa a sud číslo 2, aby uzrel svetlo sveta. I vy môžete objaviť čo všetko skrýva, stačí sa zúčastniť na aukcii tejto výnimočnej zberateľsky vzácnej Metaxy.

Tradícia a dedičstvo Grécka

Oslávte spolu s nami spojenie gréckej tradície a nadobudnutých skúseností, ktoré sa odovzdávajú od roku 1888, od čias jej objaviteľa Spyrosa Metaxu (obr. č. 2), z generácie na generáciu a sú zárukou úspechu. Keď Spyros v roku 1909 zomrel, jeho opora, manželka Despina (obr. č. 3), stála pred ťažkým rozhodnutím, či sa postaviť do čela spoločnosti, alebo zostať doma pri rodine. Odhodlala sa pokračovať v manželových šľapajách a prejavila ako skutočný vizionár a nadčasový podnikateľ.

Niečo pre náročných

Pri príležitosti oslavy 130. výročia Metaxy sa bude na Despinu spomínať vo veľkom štýle. V archívnom sude číslo 2 dozrelo niekoľko raritných blendov, z ktorých Metaxa Master Constantinos Raptis pripravil jedinečnú a zberateľsky vzácnu AEN Despina. AEN v preklade znamená „Navždy“, čo nepriamo naznačuje aj životnosť tejto zberateľskej edície. Metaxa AEN Despina je vyrobených len symbolických 130 kusov, pričom každý je označený unikátnym poradovým číslom. Nepite ju, objavujte esencie Metaxy s nádychom divokých kvetov a hľuzoviek. Vôňu s jemným, takmer nepostrehnuteľným, závanom cigary. Chuť s nežnými tónmi duba a pozoruhodne dlhým doznievaním s pikantnou bodkou v závere.

 Objavovanie vďaka aukcii

Samotná fľaša je originálnym a cenným kúskom, nakoľko ide o Crystal de Sévres. Je jasné, že zberatelia a milovníci Metaxy by nemali dlho váhať s obohatením svojich zbierok. Posledný kus Metaxa AEN s číslom 130 bude predmetom dražby, ktorá bude prebiehať online na www.alcohol.sk od 1. decembra 2018. Vyvolávacia cena je 1 888 eur, čo odkazuje na rok vzniku tohto unikátneho nápoja. Očakáva sa, že výsledná suma sa vyšplhá až na desiatky tisíc. Keďže na Slovensku a v Čechách patrí Metaxa medzi najpredávanejšie alkoholické nápoje, výťažok z aukcie bude venovaný na to, aby čo najviac ľudí mohlo objavovať dosiaľ nepoznané a okúzľujúce zákutia týchto krajín.

(Zdroj: Andrea Devánová, NEUROPEA; Pripravila: red.)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*