Veľkonočné tipy od Milky

Bratislava, Admin – Kresťania prijali vajíčko za veľkonočný symbol vzkriesenia Ježiša už v 13. storočí. Najprv sa nimi obdarovávali dospelí, deti si na tradíciu hľadania vajíčok a drobných darčekov v záhrade či na poli museli počkať až do 17. storočia. Tento milý zvyk, ktorý hravou formou prepája svet dospelých a detí, pretrváva v európskych regiónoch dodnes. V závislosti od daného kraja nadeľovali vajíčka a sladké pečivo rôzne jarné zvieratká. Deti sa tak tešili, keď im vajíčka schovával kohútik, líška či kukučka.

Milka Egg’n’Spoon Oreo

Viete, čo znamená dokonalé veľkonočné prekvapenie pre celú rodinu? Sú to štyri vajíčka z jemnej mliečnej čokolády Milka s mliečnou náplňou a chrumkavými kúskami obľúbených sušienok Oreo. A ako inak zabaliť takú dobrotu než do praktického kartónu pre veľkonočné vajíčka. Pre nedočkavcov, ktorí si ju chcú vychutnať hneď, je pribalená praktická lyžička.

Gramáž: 128 g
Odporúčaná MOC: 4,05 €

Hoci postava zajačika patrí k najmladším symbolom veľkonočných sviatkov, je dnes obľúbeným atribútom, rozšíreným po celom svete. Fenomén veľkonočného ušiaka sa rozšíril po svete až v 19. storočí vďaka legende o zajacovi, ktorý v poliach znášal farebné vajíčka. Ihneď na to začali reagovať pekárne, ktoré okrem tradičných mazancov a baránkov začali ponúkať chlebových zajacov, do ktorých stredu sa zasadilo maľované vajíčko. Na konci 19. storočia už zajac patril do bežnej cukrárskej produkcie, objavovali sa zajačikovia marcipánoví, čokoládoví, zo sladkého cesta alebo v podobe tort.

Milka Bunny Alpine Milk

Pre milovníkov veľkonočnej klasiky má Milka pripraveného veselého ušiaka z lahodne jemnej mliečnej čokolády Milka. Tradičný veľkonočný symbol v podobe dutej figúrky zajačika v typicky fialovom obale poteší malých aj veľkých – tak si nezabudnite urobiť zásobu, nech ostane aj pre polievačov.

Gramáž: 50 g
Odporúčaná MOC: 1,19 €
Gramáž: 100 g
Odporúčaná MOC: 2,29 € 

(Zdroj: Petra Mečárová, Agentúra LIKE; Pripravila: red.)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*