Nové prémiové produkty na trhu od MECOM GROUP

Bratislava, Admin – Profesionáli v spoločnosti MECOM GROUP  pristupujú k svojej práci oddane a vedia o mäse a práci s ním všetko. S láskou pripravujú nové a nevšedné receptúry, ktorých inšpiráciu hľadajú doma i vo svete. Napriek tomu, ako správni patrioti, si dávajú záležať aj na tradičných chutiach Slovenska. Za svoju prednosť považujú aj fakt, že kráčajú s dobou a požiadavkami spotrebiteľov, čo sa prejavuje aj v sortimente značky MECOM, ktorý obsahuje 100 % výrobkov vhodných pre bezlepkovú diétu. Taktiež sa snažia minimalizovať používanie alergénov vo výrobkoch.
Spoločnosť MECOM ako prvá značka mäsových výrobkov vydala aj svoju prvú knihu receptov Sendviče. “Považujeme sa za inovátorov, ktorí k svojej práci pristupujú s vášňou a precíznosťou. Svojou stratégiou ako aj dizajnom sa približujeme mladým ľuďom, ktorí majú radi novinky a zmeny v živote, radi skúšajú nové chute a výrobky a neboja sa s nami experimentovať. Sme aktívni aj na webe a sociálnych sieťach, kde priamo komunikujeme so svojimi spotrebiteľmi a inšpirujeme sa nimi pri tvorbe nových výrobkov. Každý deň s nami prináša nové nezabudnuteľné chuťové zážitky, či už pri sviatočných príležitostiach alebo každodennom stolovaní,” povedal novinárom Judit Šipekiová zo spoločnosti MECOM na tlačovej konferencii v škole varenia Schefparade.
Víziou spoločnosti Mecom je stať sa preferovaným dodávateľom kvalitných mäsových výrobkov v strednej Európe a inšpirovať spotrebiteľov k príprave dobrého a chutného jedla.

O nových produktoch Mecom Premium
“Na váš stôl prinášame mäsové výrobky s vysokým podielom mäsa. Prémiové produkty sú určené nielen náročným spotrebiteľom, ale všetkým, ktorí majú radi kvalitné mäso a radi si na ňom pochutnajú. Originálne receptúry a koreniny či vynikajúca chuť a vôňa zaručí, že chutiť bude každému,” skonštatoval na konferencii Ladislav Čechovič, komerčný riaditeľ MECOM GROUP.

Pripravte si spolu s MECOM chutné raňajky, obed či pohostenie pre rodinu a priateľov. Na príprave receptov s použitím týchto produktov sa podieľali aj známi šéfkuchári zo Slovenska a Česka, ktorí prinášajú jedinečné recepty do vašej kuchyne.

PREMIUM_PARKY_OUTLINES     PREMIUM_TVRDY SALAM_OUTLINES

Berlínske párky
Lúpané párky obsahujúce 80 % kvalitného mäsa, vyrábané bez glutamanu a so zníženým obsahom soli.

Bacon
Extra tenké plátky údenej slaniny sú ideálne na pečenie ako aj na priamu konzumáciu.

Bajkal saláma
Ruskou receptúrou inšpirovaná saláma z kvalitných kuracích pŕs a bravčovej slaniny. Výbornú chuť dotvára originálny výber korenín a údenie na bukovom dreve.

PREMIUM_TVRDY SALAM_OUTLINES     FOLIE Schneider VANICKA 129x200 v05

Sibír saláma
Saláma s veľkým priemerom z kvalitného bravčového mäsa vyznačujúca sa dlhým sušením a neodolateľnou chuťou.

Plzeňská pečená šunka
Šunka vynikajúcej chuti, pečená v peci, čo jej dodáva karamelovú farbu a lákavú vôňu. Má ručne narezanú kožu, ktorá vytvára exkluzívny dizajn. Obsahuje 85 % bravčového stehna.

FOLIE Schneider VANICKA 129x200 v05     FOLIE Schneider VANICKA 129x200 v05

Karlovarská šunka
Šunka s vysokým podielom mäsa 90 % a vynikajúcou mäsovou chuťou. Extra tenké plátky v náreze.

Moravská morčacia šunka
Šunka vyrobená z kvalitných morčacích pŕs s vysokým podielom mäsa 80%. Extra tenké plátky v náreze budú obľúbenou delikatesou hlavne detí, ale i dospelých.

Jedinečným zdrojom inšpirácie pre každého, kto pre seba a svojich blízkych čas od času v kuchyni rád premení bežný deň na nezabudnuteľný zážitok plný chuti je stránka www.viemecovamchuti.sk. Na webe nájdete veľké množstvo receptov na rôzne typy pokrmov (od sendvičov až po varené jedlá) k rôznym príležitostiam, od oslavy, cez zabíjačku či grilovanie až po vianočné a veľkonočné pokrmy.

Môžete sa inšpirovať receptami, ktoré pripravili vynikajúci šéfkuchári z celého Slovenska a Českej republiky:

Peter Kulhány z reštaurácie Bistro Smartfood z Banskej Bystrice
Braňo Križan z reštaurácie hotela Matyšák v Bratislave
Filip Ondrušek z reštaurácie hotela Dubná Skala v Žiline
Marek Ort z Culinary servis v Bratislave
Titus Eliáš z reštaurácie Na Kopci v Prahe

Vo všetkých receptoch na celom webe je vždy ako jedna z ingrediencií použitý výrobok MECOM v zaujímavej a často aj netradičnej kombinácii.

Tipy a rady, ktoré na webe tiež nájdete, sú zamerané na varenie ako také. Dozviete sa v nich nielen ako správne ohriať párky, vyšľahať sneh z bielkov alebo pripraviť chrumkavé hranolky.
Nové recepty aj tipy a rady sa budú na webe objavovať každý týždeň a v budúcnosti plánuje spoločnosť spolupracovať aj s ďalšími šéfkuchármi. Množstvo receptov a inšpirácie bude nestále narastať.
Web je veľmi jednoduchý, prehľadný a užívateľ sa v ňom dokáže ľahko orientovať. Triedenie receptov prebieha v niekoľkých úrovniach: grilovanie, recepty pre všetkých, inšpirácia pre deti, podľa použitej suroviny, podľa sezóny alebo podľa príležitosti.

(Zdroj: Simona Slováková, Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*