Tradičné slovenské – ohrozený druh?

Bratislava, Admin – Žijeme v rýchlej dobe, v ktorej zabúdame na svoje korene. Všetci odchádzame a chceme sa mať lepšie, a pritom zabúdame na to, že skutočný poklad máme priamo pod nosom, tu na Slovensku.

Naši predkovia nemali nekonečné množstvo technologických vymožeností, chemické prísady, stabilizátory chutí, ale mali odhodlanie a neoblomnosť. Neodradila ich ani tvrdá a náročná práca, lebo vedeli, že výsledok bude stáť za to. S postupnou modernizáciou sme sa snažili všetko si uľahčovať. Chceli sme urýchliť a dopracovať sa k výsledku bez námahy neuvedomujúc si elementárnu podstatu dobrého výsledku – tvrdú prácu.

Sú oblasti života, v ktorom človeka neoklameme pekným vzhľadom. Jedlo síce môžeme zabaliť do pekného obalu, ale absenciu chuti tým nedoženieme. Našťastie máme na Slovensku ľudí, ktorí si uvedomujú nevyhnutnú potrebu tvrdej práce 24 hodín denne, 7 dní v týždni, lebo vedia, že výsledok bude stáť a chutiť za to. Príkladom tejto tvrdej práce je už viac ako 25 rokov spoločnosť Koliba zo srdca Podpoľania – Hriňovej. Hriňovská mliekareň KOLIBA existuje na našom trhu už od roku 1993 a za celé obdobie si prešla tými najväčšími výzvami. Najnáročnejšie bolo asi obdobie tzv. „mliečnej krízy“, ktorá poznačila celý európsky mliekarenský trh. Koliba Hriňová sa ale udržala a v roku 2017 zaznamenala nárast tržieb až o 32 %!

Hriňovská mliekareň KOLIBA produkuje veľké množstvo syrov, masla a mliečnych výrobkov a všetky tieto produkty majú jedno spoločné – región Podpoľanie. Mlieko, ktoré spracovávajú pochádza zo vzdialenosti do 200 km od Hriňovej, čím je zabezpečená jeho maximálna čerstvosť.

Bohatstvo netreba hľadať ďaleko v zahraničí, ale je priamo pod naším nosom. Tu na Slovensku, v srdci Podpoľania, v Hriňovskej mliekarni KOLIBA.

(Zdroj: Jana Fecsu, Botticelli; Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*