Spoznajte chuť lahodnej mozzarelly Galbani

Bratislava, Admin – Svieža a plná mliečnej chute – presne taká je Galbani Mozzarella. Spestrite si svoj jedálničiek týmto najznámejším talianskym syrom, pri ktorom oceníte najmä sviežu chuť čerstvého mlieka, zdraviu prospešný vysoký obsah vápnika a fosforu, ale najmä skutočnosť, že je bez konzervačných látok.

Galbani_Mozzarella _Mini

Chuť slnečného Talianska na každý deň
Lahodnú Mozzarellu, vyskúšali v kuchyni už mnohí z nás. Málokto však vie, že tento jedinečný syr má v Taliansku mnohoročnú históriu. Spoznajte tajomstvo príbehu perly talianskej kuchyne, ktorý sa nachádza v každom kúsku mozzarelly Galbani.
Mozzarella dnes patrí k jedným z najčastejších produktov modernej gastronómie. V Taliansku sa však táto tradičná surovina používa už od dôb dávneho stredoveku. Pôvodne sa tento lahodný syr začal vyrábať z mlieka byvolov, ktorí boli na neapolských pastvinách najrozšírenejší, neskôr sa k nemu pridala aj výroba z tradičného kravského mlieka. Názov syru mozzarella pochádza z talianskeho výrazu mozzare, ktorý popisuje proces krájania a orezávania syra do tvaru, ktorý je pre mozzarellu typický. Mozzarellu totiž nehľadajte len ako oválny bochník. Pri jej výrobe sa syr vyrezáva do rôznych tvarov. Môžete si ju tak dopriať aj ako malé okrúhle čerešničky, alebo ako dlhý valček.
Pri výrobe jedného kusu Galbani Mozzarelly sa spracuje viac ako liter mlieka. Práve preto je v každom kúsku tohto syra taká prenikavá mliečna chuť. Svoju čerstvosť si Galbani Mozzarella zachováva aj vďaka svojmu krátkemu procesu výroby. V každom balení nájdete bochník syra, ktorého štruktúra je celistvá, poddajná a pružná. Mozzarella získava počas zrenia lepšiu, výraznejšiu chuť a postupne mäkne.
Fantázii sa pri príprave pokrmov z mozzarelly medze nekladú. Syr mozzarella chutí skvele nielen ako čerstvý výrobok v rôznych zeleninových a cestovinových šalátoch, ale výborne sa hodí aj do teplej kuchyne. Jej jedinečnú chuť si môžete vychutnať napríklad v kombinácii s pečenou stredomorskou zeleninou, zapečenú v domácej pizzi alebo s cestovinami. Praví Taliani si ju pripravujú aj v klasickom trojobale, namiesto vyprážaného syra.

Galbani-Mozzarella-Light-125g zm
Leto v light verzii
Svieža a ľahká, presne taká je mozzarella light, ktorá vládne letnej kuchyni.
Ak si počas leta radi doprajte chutné a ľahké jedlá, Galbani Mozzarella Light by tak vo vašej chladničke rozhodne nemala chýbať. Príjemne vás prekvapí svojou plnou mliečnou chuťou, ktorá skvele doplní každý zeleninový šalát.
Už dávno neplatí, že všetko light je zákonite bez chuti. Galbani Mozzarella Light dokonale uspokojí chuťové poháriky a očarí vaše zmysly. V každom balení nájdete bochník syra, ktorého štruktúra je celistvá, poddajná a pružná. Mozzarella získava počas zrenia lepšiu, výraznejšiu chuť a postupne mäkne. V lete si tak môžete dopriať svoj obľúbený pokrm aj v odľahčenej verzii. Jemná mliečna chuť mozzarelly uspokojí aj priaznivcov zdravého a vyváženého stravovania, ktorí si strážia svoju líniu.

Vneste sviežosť do vašej kuchyne
Príjemné rodinné stretnutia si žiadajú prípravu drobného občerstvenia. Skúste tento rok prekvapiť a namiesto tradičných chlebíčkov vytvorte niečo nové. S pomocou sviežej mozzarelly môžete vykúzliť lahodné jednohubky alebo iné drobné “mňamky”. Rozmanitosť tvarov tohto čerstvého syra vám dáva na výber použiť klasickú mozzarellu alebo lahodné guľôčky.
Mliečny syr mozzarella je typickým talianskym pokrmom, ktorý si právom zaslúži miesto aj v našej slovenskej kuchyni.
Galbani Mozzarella Mini má jedinečnú sviežu chuť. V každom balení sa ukrýva 20 malých okrúhlych kúskov mozzarelly, z ktorých sa dajú skvele pripraviť jednohubky a ďalšie pochutiny. Vďaka jemnej mliečnej chuti sa hodia aj k ďalším chuťovo výrazným ingredienciám, ako sú čerstvé alebo sušené paradajky, prosciutto, rukola či čerstvé bylinky. V tomto ohľade sa medze nekladú. Svojich hostí tak môžete prekvapiť stále novými, odvážnymi a chuťovo nevšednými kombináciami, ktoré si zaslúžia veľký obdiv.

(Zdroj: Miroslava Liptáková, Botticelli, Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*