Savoy Restaurant je správnou voľbou ZFJ

BRATISLAVA/ADMIN – Savoy Restaurant, Hotel Carlton****, Bratislava, ktorého sídlo je priamo v centre starého mesta, má veľakrát prednosť pred ostatnými reštauráciami, ktoré sú zaradené v našom hlavnom meste do programu Zimného festivalu jedla (ZFJ). Jeho jednoznačne dobrá poloha je pre niektorých hostí tou správnou voľbou. Rovno po skvelých špecialitách troj alebo štvorchodového menu môžu navštíviť viaceré kultúrne podujatia alebo sa prejsť popri Dunaji.

  

O hoteli Carlton sme písali už v minulom roku počas podujatia ZFJ (a myslím, že sa o ňom píše dosť aj v súvislosti jeho majiteľov). Tentoraz priblížime jedlá, ktoré ponúkajú pre svojich hosti v rámci festivalu jedla.

 

Investičná analytička, Alica Spišiaková (na obr.), sa každoročne zúčastňuje Zimného festivalu jedla. Lístky na ZFJ sú vhodné ako darček a príležitosť na rande, – prezradila s úsmevom. Tiež sa na niektoré miesta radi vraciame aj mimo festivalu. S manželom uprednostňujú výber reštaurácie na základe netradičného menu, ktoré potom slúži ako inšpirácia doma v kuchyni, keďže varenie je ich spoločné hobby. Nevyhýbajú sa doma “kopírovať” festivalové špeciality ako sushi a hokaido polievku s príchuťou karí a orieškami sa od minulého ročníka stala domácim hitom. Tento rok oslovila mladú dvojicu Savoy Restaurant, kde Alicu okrem samotného menu zaujalo aj kreatívne servírovanie jednotlivých chodov.

Festivalové menu začalo pozornosťou hotela.

Chute regiónov
Zaúdený úhor a foie gras, konfitované jablká, dulový vinegarette a zelerová variácia

Kuchárova voľba
Restovaný zubáč, mrkvová variácia, fenikel, prosciutto a beurre blanc z morských rias

Naše ikonické jedlo
Kačacia prsia a kačacia mandľová kroketa, červená repa s melasou, figové pyré, nakladané shitake a sójová redukcia. Tanier, na ktorom sa ikonické jedlo podávalo, nebol najšťastnejším riešením. Uznali sme, že po estetickej stránke bol elegantný a vkusný, ale po vnútornej strane bol zrnitý, drsný a veru vidlička nám len tak škrípala, keď sa dotýkala najmä riedkych častí príloh v  tanieri. Upozornili sme na to aj čašníka.

Na konci jedenia nás čakalo aj niečo navyše. Čokoládovo hruškové mille feuille. Mandľovo marcipánová zmrzlina, mišpulovo čučoriedkový gél. Sladká bodka bola naozaj jedinečná, chutila znamenite.

Viac informácií o sprievodných aktivitách a samotnom programe Zimného festivalu jedla nájdete na oficiálnom webe www.zimnyfestivaljedla.sk.

(Zdroj: red.)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*