Príprava Podunajských vínnych slávností vrcholí

Bratislava, Admin, 1. 4. 2014 - Včera popoludní pred budovou Starej tržnice na bratislavskom námestí SNP zapečatili symbolický vínny sud predseda Podunajskej vínnej cesty Igor Štumpf a vedúca kancelárie starostky Starého Mesta Zuzana Stanová. Stalo sa tak počas príprav

Podunajských vínnych slávností, ktoré sa Bratislavčanom i návštevníkom mesta otvoria v piatok 4. apríla o 14:00 v Starej tržnici.

Podunajske vinne slavnosti, zm

V piatok a v sobotu sa tu predstaví 20 vinárov z najteplejšej vinohradníckej oblasti Slovenska, ktorí pre hostí okrem vynikajúceho vína pripravia aj originálne miestne špeciality a nebude chýbať ani tradičná hudba z Podunajského regiónu.

Podunajske vinne slavnosti PDVS


Miesto: Stará tržnica, Nám. SNP 25, 811 01 Bratislava
Dátum: 4. 4. 2014 o 14:00 – 22:00 a 5. 4 .2014 o 12:00 – 22:00
Dvadsať vinárov z Južného Slovenska predstaví pálenicu Delicia destileria, miestne gastronomické špeciality – halászlé, maďarský guláš, grilované kolená, pečené ryby, južanské klobásky a jaternice, kačacie stehná, husaciu pečeň a iné, domáce syry…O dobrú náladu sa postará cigánska hudba – Kovácsovci z Komárna.

Podunajske vinne slavnosti Stanova, Stumpf_ zm

Vinári: Chateau Belá, Frigyes Bott Mužla, HR Winery Gbelce, VVD Dvory nad Žitavou, Kasnyik rodinné vinárstvo Strekov, Vintop Karkó Búč, Víno, Strekov 1075, Mátyás rodinné vinárstvo Nová Vieska, Vinárstvo Zalaba J + D Mužla, Pivnica Hengerics Svätý Peter, Chateau Marco Strekov, Vinárstvo Berta Strekov, Pivnica Amicius Bátorove Kosihy, Borvin Bátorove Kosihy, Pivnica Georgina Kolárovo, Szuhvin Chotín, Víno Szász Bátorove Kosihy, Sanvin Okoč, Šambaza – Bartal rodinné vinárstvo Šamorín, Víno Nový Život.
Vstupné: zadarmo (degustačný pohár – 2,- EUR)
Organizátor podujatia: OZ Podunajská vínna cesta
Slávnosti sa zaraďujú medzi plody koncepcie Starého Mesta podporovať tradície a prinášať mestu hodnotnú kultúru.

(Rudolf Karafiát)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*