Príbeh značky McCain, hranolčekovej legendy

BRATISLAVA/ADMIN – Spoločnosť McCain vznikla v Kanade ako rodinná firma a ešte aj dnes čerpá zo svojich „rodinných koreňov“.

Z rodinnej firmy obľúbená značka na celom svete

Spoločnosť McCain, ako ju poznáme dnes, je globálnym výrobcom kvalitných mrazených hranolčekov a zemiakových špecialít. Na ich prípravu používa len tie najlepšie odrody zemiakov, ktoré pestuje podľa princípov udržateľného poľnohospodárstva. Ich spracovanie a výroba produktov prebieha pod prísnou kontrolou, aby bola dodržaná tá najvyššia kvalita obľúbených výrobkov.

Príbeh značky McCain sa však začal písať už v roku 1957, kedy bratia McCainovci založili továreň na výrobu hranolčekov v kanadskom meste Florenceville. Pochádzali z farmárskej rodiny, ktorá sa zaoberala pestovaním zemiakov, a práve vedomosti niekoľkých generácií pestovateľov bratia zúročili v nápade vyrábať prvé mrazené hranolčeky na svete.

O niekoľko rokov neskôr otvorili prvú európsku továreň vo Veľkej Británii a po nej aj ďalšie v Holandsku. Vždy si dali záležať na tom, aby boli továrne čo najbližšie k zemiakovým poliam, najmä pre zachovanie čerstvosti plodín a efektívne narábanie so zdrojmi. Nasledovalo Francúzsko, kde otvorili továreň s najväčšou výrobnou linkou na hranolčeky na svete. Dnes sú  chrumkavé hranolčeky McCain známe na celom svete. Spoločnosť pôsobí na 6 kontinentoch, v 160 krajinách a zamestnáva viac ako 20 000 ľudí.

Hranolčeky McCain na Slovensku

V roku 1996 sa dostali hranolčeky McCain aj na Slovensko a stali sa lídrom vo svojom segmente. V súčasnosti sa pod značkou produkuje široká škála výrobkov, ktoré pasujú na každú príležitosť! Zemiakové produkty spoločnosť neustále inovuje tak, aby poskytli spotrebiteľom ten najlepší zážitok a radosť z dobrého jedla. Značka McCain získala šesť ocenení Superbrands a je držiteľom pečate a diplomu Zdravo a chutne.

Viac informácií o spoločnosti McCain nájdete na www.mccain.sk.

(Zdroj: Lucia Pekaríková, KOMUNIKA PR)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*