Pitný režim je dôležitý aj počas zimy

Bratislava, Admin – Vonku sa ochladilo a počet slnečných dní sa stále znižuje. Počas sychravých dní často zabúdame, že nielen v letnej horúčave musíme strážiť náš pitný režim. Aj v priebehu jesene a zimy je totiž potrebné dopĺňať živiny a minerály nielen prostredníctvom vhodnej stravy, ale i nápojov.

To, že v zime a na jeseň zabúdame na pravidelný pitný režim je dané aj tým, že sa toľko nepotíme. Ste zmätení z rôznorodých informácií o objeme tekutín, ktorý by ste mali denne prijať? Tento údaj závisí najmä od vašej hmotnosti a konkrétnej situácie, či aktivity ktorú práve vykonávate. Základný výpočet je 0,03 x vaša hmotnosť v kg. Pri hmotnosti napr. 60 kg to bude 1,8 litra tekutín denne. Táto hodnota by sa mala dodržiavať nielen v letných mesiacoch, ale počas celého roka.

S ohľadom na ročné obdobia sa prirodzene mení aj naša strava. Kým počas jari a leta máme po ruke množstvo vitamínov a minerálov v ich najprirodzenejšej forme – v ovocí a zelenine, na jeseň a v zime je výber sezónnych plodov obmedzený. Dlhodobý nedostatok vitamínov a minerálov však ovplyvňuje fungovanie celého organizmu. Doplňte svoj jedálniček o konzumáciu vyvážených minerálnych vôd. Minerálna voda Budiš so svojím obsahom minerálnych látok – predovšetkým vápnika, draslíka, horčíka je aj počas sychravého obdobia nevyhnutná pre správny priebeh všetkých chemických a fyzikálnych pochodov v organizme. Pite minerálnu vodu Budiš a osviežte svoj organizmus aj v chladných, pre váš organizmus náročných mesiacoch.

(Zdroj: Peter Barnáš, Divino; Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*