Obed vo Fou Zoo na Zimnom festivale jedla

Bratislava, Admin – V slnečné nedeľné poludnie sme si to namierili do panázijskej reštaurácie FOU ZOO. Fou Zoo znamená v japončine “tam, kde vzniká vietor”. V reštaurácii nás privítal sympatický personál a odvšadiaľ na nás dýchala atmosféra ďalekého orientu a exotiky.

Fou Zoo tatarak

Hneď na začiatku nás príjemne prekvapila úroveň reštaurácie, keď nám čašníčka elegantne priniesla navlhčené obrúsky na očistenie rúk. Fou Zoo nás uvítalo voňavým ibištekovým čajíkom a rybím appetiserom na keramických lyžičkách.

Vo Fou Zoo, ktoré miesi vo svojej fusion kuchyni ázijske s európskym, sa pokrmy zdieľajú. Preto aj o prvý chod, tuniakový tatarák s bielym kaviárom servírovaný na zemiakových lupienkoch s lávovými kameňmi, sme sa pekne podelili. S touto špecialitou sa v rámci Zimného festivalu jedla predstavilo Fou Zoo v kategórií Recepty našich mám.

V kategórii Naše ikonické jedlo bol náš druhý chod, a to sushi od sushimajstra Tomáša Lysého plnené lahodným homárom. Tomáš Lysý vedie vo Fou Zoo Školu varenia, kde záujemcov zasvätí do tajov svojej kuchyne.

Fou Zoo kalisteky     Fou Zoo Parfait

Najviac nás však oslovila domáca sójová omáčka ukrytá v kalíšteku s hodvábnou stužkou.

IMG_6672

Náš fantastický obed vo Fou Zoo bol zaklincovaný dezertom Parfait s bazalkou a mrazenými malinami. Táto pochúťka sa pre svoju podobu volá tiež špongiový koláč. Z Fou Zoo sme odišli spokojne napapaní a vrelo odporúčame aj iným, aby si objednali lístky cez stránku www.zimnyfestivaljedla.sk .

(Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*