Nezabúdajte na zdravé raňajky

Admin, 23. 05 .2013 - Raňajky sú základným pilierom celodenného stravovania. Majú byť výživné, aby organizmus získal energiu potrebnú na plnenie úloh počas celého dňa. Sú veľmi dôležité, pretože pomáhajú obnoviť a naštartovať metabolizmus a poskytujú svalom aj mozgu

potrebnú energiu na bezproblémové fungovanie.
Nie každý si však nájde na raňajky čas. Všetko začína už v detstve. Nadváhou, či obezitou dnes trpí celý svet a bojovať s ňou je dôležité práve prevenciou už od útleho veku, a to správnym štartom do každého nového dňa – teda raňajkami.
130408 Mysli kompozice 01 pirati a princezny
Čo raňajkovať?
Naštartujte do nového dňa celú svoju rodinu, najmä tých najmenších. Zabudnite na sladké šišky, biele pečivo preplnené nezdravými a mastnými ingredienciami. Siahnite po niečom zdravšom a výživnejšom. Vyskúšajte zakomponovať do raňajkového menu ovos. Táto najmladšia obilnina je plná zdraviu prospešných látok – obsahuje napríklad lecitín, vitamíny skupiny B, fosfor, horčík, železo a má vysoký podiel vlákniny, vďaka čomu pomáha predchádzať zápche a udržiava správnu činnosť hrubého čreva. Ovos obsahuje aj betaglukán, ktorý preukázateľne znižuje hladinu cholesterolu v krvi. Pôsobí ako prebiotikum a priaznivo ovplyvňuje trávenie. Významnou funkciou betaglukánov je posilňovanie imunity a zvyšovanie odolnosti organizmu voči infekciám.
Potraviny s obsahom betaglukánov sa odporúčajú konzumovať aj pri redukčných diétach, pretože navodzujú pocit sýtosti a napomáhajú obmedzovať chuť do jedla.

Kde siahnuť po ovsených raňajkách?
Ochutnať môžete produkty spoločnosti Emco, ktorá je najväčším a najvýznamnejším spracovateľom ovsa v strednej Európe. V súčasnosti na trh uvádza unikátne výrobky z rady Mysli na zdraví, teraz špeciálne určené pre deti vo veku 5 až 10 rokov.  Čo potrebujú ráno deti? Predsa sa zobudiť a tešiť sa, čo ich čaká na raňajky. Niečo, čo doplní ich potrebnú dávku energie na celý deň v škôlke a škole, niečo, čo povzbudí ich myseľ a nápady pri vymýšľaní nových hier, pri sústredení v škole. Raňajkovať môžu nielen zdravo, ale aj chutne a hravo.

Mysli pre princezné a Mysli pre pirátov  
Spoločnosť Emco pripravila niečo pre všetky krásne princezné a veselých pirátov. Výraznú zmes chrumkavého základu doplnila ovsenými vločkami, ovocím, lupienkami v čokoláde a farebnými burizónmi. Myslela nielen na detské brušká, ale aj na požiadavky ich mám. Mysli pre princezné a Mysli pre pirátov v porovnaní s inými druhmi müsli obsahuje až o 30% menej cukru. Chrumkavý základ je obohatený o ovocnú zložku, vďaka ktorej má müsli špecifickú chuť. Výrobok je obohatený o vitamíny a minerály, ktoré zodpovedajú požiadavkám na výživu detí v tejto vekovej kategórii. A nielen to, radosť a úsmev na tvári detí vyčaria darčeky v podobe Igráčikov princezien a pirátov z obalu, ktoré môžu zbierať. V každom šiestom balení bude vložený Igráčik. V ďalších výrobkoch bude takisto darček, a to napríklad magnetka, samolepka, visačky na dvere alebo tiež príslušenstvo pre princezné a pre pirátov. Balenie 325 g radosti v krabičke naučí deti a ich rodičov začať deň hravo, zdravo a s chuťou. Nezabúdajte na raňajky, doprajte si spoločne ako ranný rituál pred štartom do nového dňa.
(bott)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*