Môj najlepší priateľ CHLIEB

Admin, 13.08.2012 - Väčšina z nás vie, aké je dôležité prijímať vyváženú stravu. Ale viete, akú úlohu v tom zohráva chlieb? Chlieb obsahuje bielkoviny, komplexné sacharidy, vápnik, železo a vitamíny B. Chlieb je hlavným zdrojom vlákniny v našej strave, má nízky obsah tuku a cukru.

Warburtons, popredný výrobca obľúbeného chleba a pečiva vo Veľkej Británii, ktorý svoje produkty predáva už aj na Slovensku v rámci siete Tesco, upriamuje pozornosť na pozitíva chleba, ktorý je najlepším priateľom ľudského organizmu.
Sacharidy, ktoré sa nachádzajú v chlebe, znižujú hladinu cholesterolu v krvi a pomáhajú zvládať cukrovku. Popri veľkom množstve železa a vitamínov, najmä vitamínov skupiny B, obsahuje chlieb aj dostatok vápnika, ktorý je nenahraditeľný pre vývoj a zachovanie zdravých kostí a zubov.
B-vitamíny
Tie hrajú zásadnú úlohu v spôsobe, akým náš organizmus dokáže rozdeľovať potravu a uvoľňujú energiu. Existuje mnoho rôznych druhov vitamínov B. V pečive nájdete najmä tiamín (vitamín B1) a niacín (vitamín B3).
Minerály
Sú základné živiny získavané v malých množstvách a majú mnoho významných úloh pre naše telo. Minerály ako vápnik a železo možno nájsť v rôznych hodnotách vo viacerých potravinách. Chlieb obsahuje značné množstvo nášho denného príjmu vápnika a železa, pričom vápnika je dobrý na zuby a kosti, a železo za pomoci krvi prenáša kyslík po celom našom tele.
Vláknina
Zabezpečuje ju vonkajšia ochranná vrstva zrnka pšenice a hrá neoceniteľnú rolu pri zdravom a efektívnom trávení potravy. Hoci je vyšší podiel vlákniny najmä v celozrnnom chlebe, biele pečivo tiež obsahuje vlákninu, ktorá pomáha a zohráva dôležitú úlohu v našom tráviacom trakte.
Mýty a fámy
Do uší sa nám často dostávajú tieto dva omyly – že sa od chleba priberá. Nemusí to byť vždy pravda, záleží to od toho, čo si naň natrieme a v akom objeme do konzumujeme. A druhou fámou je, že biely chlieb nie je príliš kvalitná potravina. Biely chlieb síce nemá toľko vlákniny ako chlieb celozrnný a nevyrovná sa mu ani chuťovo, no aj tak je z hľadiska výživy prínosom, najmä ak je obohatený o niektoré minerálne látky a vitamíny.
Chlebom a soľou
Chlebu sa nič nevyrovná. Nie nadarmo vítame hostí chlebom a soľou. Tento slovanský zvyk uvítania hostí chlebom a soľou pochádza z obdobia Veľkomoravskej ríše. Bochník chleba symbolizuje život a soľ zasa zdravie!
Náš tip:

O  Warburtons
Piata generácia rodiny Warburtonovcov odhodlane pokračuje v tradícii kvalitného pekárenstva, ktorú dedí posledných 130 rokov. Warburtons je druhou najväčšou potravinárskou značkou v Spojenom kráľovstve. Špecializuje sa na výrobu viacerých pekárenských produktov vrátane lievancov, muffinov, celozrnných produktov, pečiva a mnoho ďalšieho. V pozadí úspechu spoločnosti Warburtons stojí jej odhodlanie neustále poskytovať pekárenské produkty vysokej kvality a investovať do inovácií a vývoja nových produktov. Pre rodinu Warburtonovcov to nie je len podnikanie. Je to spôsob života!

Predstavujeme vám niektoré produkty z celkovej ponuky výrobkov Warburtons, ktoré sú v súčasnej dobe k dispozícii v predajniach Tesco po celom Slovensku:

o    Chlieb na hrianky Toastie Loaf (400g) je chutný biely chlieb ideálny na hrianky a na výborné sendviče. Z dôvodu štvorcového a hrubého rezu, kvality múky a odbornosti pečenia Warburtons je chlieb pevný, pripravený na natretie maslom, zároveň je tiež jemný a lahodný.
o    Čierny chlieb Soft Brown (800g) je najlepší tmavý chlieb. Jemný, chutný a na strednú hrúbku pokrájaný – dokonalý na sendviče. Je výborný aj na hrianky, ak sa podáva teplý a najemno natretý vašou obľúbenou nátierkou.

o    Anglické muffiny Warburtons (4 kusy) sa dajú v strede ľahko rozdeliť a dostanete sa tak k jeho jemnému vnútru. Rýchlo a ľahko sa pripravuje a najlepšie chutí toastovaný s maslom alebo ako alternatíva k hrianke ako obedová pochúťka.

o    Celozrnný chlieb Warburtons (400g) obsahuje v tradičnom recepte 100 % celozrnnú múku. Celozrnný chlieb, pečený v otvorenej forme, je tenšie krájaný pre ľahké zahryznutie. Má vysoký obsah vlákniny, je preto zdravou voľbou!

o    Ovocný bochník s pomarančom Warburtons (400g) je plný šťavnatých hrozienok a kúskov s príchuťou pomaranča. Má tiež nízky obsah tuku, je zdrojom vlákniny a neobsahuje žiaden pridaný cukor. Skvelý na raňajky, pochúťka na olovrant alebo jednoducho výborne chutí len tak, priamo z balíčka.

o    Anglické lievance Warburtons (6 kusov) sú nielen lahodné, ale majú aj nízky obsah tuku. Tieto lievance sú hrubšie ako ostatné! Skvelé ako teplá pochúťka kedykoľvek cez deň alebo jednoducho opečené a natreté maslom sú chutným a výdatným začiatkom dňa.

(jb)

Čierny chlieb Soft brown farmhouse

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*