Víno Matyšák dobylo Ameriku

Bratislava, Admin – Vína rodinnej slovenskej firmy Víno Matyšák už mnohokrát presvedčili doma aj v zahraničí, že patria k tomu najlepšiemu, čo slovenské vinárstvo produkuje a hrdo reprezentovali Slovensko ako krajinu, kde sa rodia vína patriace k svetovej špičke. Teraz si ich jedinečnú chuť budú vychutnávať hostia privátneho CARIBOU CLUBU v americkom rekreačnom centre v Aspene. CARIBOU Club v americkom Aspene je vysokoprestížna záležitosť. Možnosť vstupu za 25 000 USD ročne sem má len približne 200 členov, a to z prostredia najväčšej smotánky z umeleckých, športových kruhov a tiež z kruhov biznismenov. K členom patria napríklad Madonna, Charlie Sheen, Paris Hilton, Ivana Trumpová a ďalšie v USA aj u nás obdivované celebrity, ktoré si potrpia len na to najlepšie.

2

„Oliver Jaderko, FOOD and BEVERAGES manager and Somelier tohto klubu, vyberá len tie najlepšie vína z celého sveta. Súčasťou tejto unikátnej zbierky pre najvyberanejšiu klientelu je od septembra tohto roku aj víno zo Slovenska – špeciálna limitovaná edícia z rodinného vinárstva Matyšák. Je to pre nás veľká česť, prestíž, obrovský záväzok a tiež príležitosť presadiť sa na americkom trhu,“ hovorí Peter Matyšák, majiteľ spoločnosti Víno Matyšák, s.r.o. Špeciálna edícia limitovanej série vín Muller Thurgau, Silvánske zelené, Rizling rýnsky, Camerlon a Cabernet Franc bola pokrstená počas newyorského týždňa módy NY Fashion Week September 2014 v preplnenom newyorskom klube The Attic  Rooftop na Manhattane. Sviatok slovenskej módy a špičkového vína v USA sa uskutočnil 6. – 7. 9. 2014. Peter Matyšák pred americkými médiami neskrýval radosť z medzinárodných úspechov svojho vinárstva: „Som hrdý na úspechy a ocenenia, ktoré dosiahli naše vína . Získaním tak významných ocenení ako je šampión na výstavách v Madride, Strassbourgu, Zurichu atď.  sme dôstojne reprezentovali Slovensko. Som veľmi poctený, že krst tých najvyššie ocenených vín sa konal vo svetovej metropole New York.  Nesmierne si ich ceníme, a sme hrdí na našu prácu a výsledky. Je to dôkaz, že sa netreba báť žiadnej konkurencie, ale tvrdo pracovať a ísť za svojim cieľom. Som vinár a som pyšný na ocenenia, ktoré teraz vo svete zbierame. Chceme, aby naše vína poznali vo aj vo svete.“

Slovenské víno uvítali do života a zaželali mu úspešný štart do sveta veľvyslanec František Ružička, generálna konzulka Jana Trnovcová a prezidentka americko –slovenskej Nadácie +421 Ľubica Surkošová, ktorá je organizátorkou Slovak Fashion Night v New Yorku.

(Zdroj: Andrea Hinková, PR manažérka spoločnosti Víno Matyšák, Foto: Archív Peter Matyšák)
4

 

 

 

 

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*