Káva od OMV je odteraz fairtrade

Bratislava, Admin – Zážitok pri návšteve na čerpacích staniciach OMV teraz ešte umocní výborná káva, ktorú si možno dopriať bez výčitiek svedomia. VIVA Café prechádza na Fair Trade. Okrem toho, počas septembra bude spoločnosť za každú predanú kávu odvádzať jeden cent do systému Dobrý Anjel. Kupujúci tak podporia rodiny ťažko chorých pacientov.

„Chceme našim zákazníkom vždy priniesť niečo viac. Neplatí to len v prípade našich kvalitných palív, ale aj pri ostatnom sortimente. Špičková káva sa už stala symbolom našich VIVA kaviarní  a odteraz bude mať aj etický rodokmeň,“ povedala Ľubica Slabejová z marketingu spoločnosti OMV Slovensko. „Pri výbere surovín budeme dbať nielen na ich kvalitu, ale aj na to, z akých podmienok pochádzajú,“ zdôraznila.

Známka Fairtrade, ktorú VIVA Café ponesie, potvrdzuje, že v reťazci boli aplikované všetky štandardy spravodlivého obchodu. Je zárukou, že zodpovedajúca odmena za kávové zrná sa dostane k malým farmárom a ich rodinám, ktorí na ich dorábaní pracovali. Zákazník si bude môcť starostlivo pražené zrná, intenzívnu kávovú arómu a jedinečnú chuť vychutnať s vedomím toho, že sa na nich nepodieľala nútená či detská práca a že pochádzajú z ekologicky šetrného hospodárstva.

MEDIA064155Fairtrade sa usiluje o odstránenie nerovnováhy na svetovom trhu. Chce vytvoriť rámec pre sociálny, environmentálny a hospodársky rozvoj dodávateľských organizácií a zaručiť spravodlivú a stabilnú odmenu a ďalšie príspevky pre miestnu komunitu. Vďaka garantovaným minimálnym výkupným cenám nepodlieha káva výkyvom na svetových trhoch a preto vytvára farmárom bezpečnostnú sieť, vďaka ktorej sú schopní pokryť náklady na udržateľnú výrobu i v nepriaznivej dobe. Podmienky v dodávateľskom reťazci sú kontrolované nezávislými organizáciami a len dodávatelia, ktorí spĺňajú prísne podmienky, môžu svoju kávu označiť známkou Fairtrade.

Káva na čerpacích staniciach OMV pochádza z Fairtrade plantáží v Brazílii, Strednej Amerike a Indii. Na namiešaní ideálnej zmesi sa podieľal tím baristov a špecialistov, ktorí pripravili nápoj s unikátnou a vyváženou arómou a nadýchanou cremou.

VIVA Café zákazníkov odmení za to, že sú féroví, stieracou kartou s okamžitou výhrou, ktorú môžu dostať pri každom nákupe.

(Zdroj: Slávka Boldocká, mediamedia, Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*