Kaufland rozširuje pivný sortiment o nemecké značky

Bratislava, Admin – Obchodný reťazec Kaufland zaradil do svojej ponuky nemecké pivá značiek Stephansbräu, Leonsteiner a Ambos. Sú ideálne na uhasenie smädu v letných dňoch či ako osvieženie počas sledovania aktuálnych Majstrovstiev Európy vo futbale. Spolu zalistuje takmer dve desiatky druhov piva, na ktoré sa môžu zákazníci v novej ponuke tešiť.

Pri výbere nových značiek dbal Kaufland na prémiovosť a výnimočnú chuť jednotlivých pív s ohľadom na cenovú dostupnosť. „Keďže sa pomaly preklápame do letnej sezóny, ktorá je bohatá na rôzne aktivity ako grilovačky či zábavu s priateľmi, prinášame našim zákazníkom nové druhy kvalitných nemeckých pív, ktoré uhasia aj ten najväčší smäd,“ informuje o novej ponuke Martin Gärtner, hovorca Kauflandu.

Značka Stephansbräu, nováčik v ponuke, je varená podľa stredovekého nemeckého zákona, tzv. „Reinheitsgebot“. Tento pivný zákon určuje, ktoré ingrediencie sú povolené na používanie pri výrobe tradičného klasického piva. V tomto roku oslavuje zákon 500. výročie, je tak najstarším zákonom na svete tohto druhu. Podľa neho, resp. na základe vyhlášky bavorského vojvodu Viliama IV. z roku 1516, smie pivo obsahovať iba vodu, jačmeň a chmeľ. Neskôr boli povolené aj kvasinky. Nemecké pivo je typické striktným dodržiavaním procesu výroby bez prídavných látok. Či už sa rozhodnete pre overenú klasiku, alebo nealkoholický variant, zakaždým vás zlatistý mok dokonale osvieži.

Ďalšími pivami z ponuky sú značky Leonsteiner a Ambos, ktoré ponúkajú výnimočné osvieženie. Leonsteiner je v ponuke ako prémiový ležiak či ako radler, pivo s malinovou príchuťou a aj ako nealko – pivo. Ambos je v ponuke vo dvoch variantoch.

(Zdroj: Martina Goffová, NEUROPEA; Pripravila: Valéria Nagyová)

6 Komentáre Kaufland rozširuje pivný sortiment o nemecké značky

 1. Jaroslav Chudík // 24. júna 2017 at 15:49 // Odpovedať

  Bude sa toro pivo predávať celoročne?

 2. Jaroslav Chudík // 24. júna 2017 at 15:50 // Odpovedať

  Bude sa toto pivo predávať celoročne?

 3. Jaroslav Chudík // 24. júna 2017 at 15:50 // Odpovedať

  Stephans Bräu Radler Naturtrüb.
  Bude sa toto pivo predávať celoročne?

 4. Tobias Anyalai // 14. marca 2018 at 21:25 // Odpovedať

  Dobry deň chcem sa opytat na konkretne pivo Stephen brau nealkoholicke pšeničné nefiltrovane Hefeweizen Stephansbrau Kde by som ho mohol kupit , objednat Lebo siet Kaufland ho nemá asi pol roka
  Dakujem

  • Vážený pán Anyalai,
   ospravedlňujeme sa Vám, ale dočasne máme pozastavenú distribúciu daného druhu piva. Budeme Vás informovať, kedy ho opäť budete môcť nájsť v našich predajniach.
   Váš Kaufland

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*