K sviatočnému pivu Medový Porter gaštanovo-čokoládový dezert

Admin, 19. 11. 2013 - Pripravte si na tohtoročné sviatky niečo výnimočné – ochutnajte Zlatý Bažant Medový Porter v kombinácii s originálnym gaštanovo – čokoládovým dezertom „Gaštanový sen“. Recept na Gaštanový sen bol vytvorený špeciálne pre dokonalý súzvuk s chuťou tohtoročnej sviatočnej

špeciality Zlatého Bažanta.

Sviatočná pivná špecialita Zlatý Bažant Medový Porter je pivo s charakteristicky sýtou, takmer čiernou farbou a stupňovitosťou 19 %. Jeho pena je hustá a jemne zafarbená dohneda. Ponúka výrazný korenistý buket, primeranú horkosť a lahodnú sladovú plnú chuť s jemným dozvukom sladkého medu. Jeho chuť je výsledkom dodržania tradičných receptúr, kombináciou štyroch druhov výnimočných sladov, vysokého majstrovstva varenia a dodržania správneho času zrenia. Pivo priam predurčené na sviatočné chvíle!

Zlaty Bazant Medovy Porter a dezert

K vychutnávaniu tohto špeciálneho piva limitovanej edície, ktoré nájdete na pultoch predajní v elegantnom a praktickom štvorbalení 4×0,33l, si môžete pripraviť originálnu lahôdku Gaštanový sen. Mix roztopenej horkej čokolády a gaštanového pyré sa dokonale snúbi s chuťami Medového Portera.

Ak ste si doteraz mysleli, že pivo a dezerty k sebe nepatria, výnimočná sviatočná kombinácia Zlatý Bažant Medový Porter a Gaštanový sen vás presvedčia!

Gaštanovo-čokoládový dezert k sviatočnému pivu Medový Porter

Potrebujeme:
200g horkej čokolády
200g gaštanového pyré
75g smotany na šľahanie
30g masla
60g trstinového cukru
3 polievkové lyžice hladkej múky
2 bielky
Poleva:
100g čokolády na varenie
10g masla

Zlaty Bazant Medovy Porter a dezert 2

Príprava:
Gaštanové pyré, smotanu a roztopené maslo zmiešame tak, aby v hmote nezostali hrudky. Pridáme čokoládu roztopenú vo vodnom kúpeli, po lyžiciach tiež striedavo hladkú múku a vyšľahaný sneh z bielkov a cukru. Miešame jemne, aby bielka zostali nadýchané. Masu vylejeme na malý plech vyložený papierom na pečenie alebo do tortovej formy. Pečieme na 150°C asi 55 minút, kým zapichnutá špajdľa nevyjde čistá. Koláč môžeme nakrájať na kocky alebo vykrojiť formičkou kolieska (vyjde cca 8 kúskov) alebo ponechať ako tortový korpus.
Na polevu roztopíme v hrnci s hrubým dnom 100g čokolády na varenie a za stáleho miešania pridávame po kockách maslo (10g). Upečené kúsky položíme na papier na pečenie a oblievame polevou po lyžičkách za horúca, aby sme vytvorili stekajúci efekt. Necháme stuhnúť v chlade. Výborne chutí najmä v kombinácii s pivom Zlatý Bažant Medový Porter. Po prvom dúšku piva nechajte na jazyku rozplynúť sústo hutného dezertu a zážitok umocníte ďalším dúškom Medového Portera.
(Amic)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*