Granule sú najuniverzálnejším krmivom pre psov

BRATISLAVA/ADMIN – Výber správneho krmiva patrí ku kľúčovým rozhodnutiam pri starostlivosti o psov. Naši domáci miláčikovia totiž tiež majú citlivý žalúdok, a preto im musíte vhodne prispôsobiť krmivo, ktoré bude mať jednak dostatok živín, a zároveň nepodráždi ich tráviacu sústavu. Ideálne je poradiť sa s veterinárom alebo si nájsť čo najviac informácií. Každopádne, ak hľadáte univerzálne riešenie, sú ním psie granule.

Viacero výhod

Granule predstavujú najrozšírenejšie krmivo pre psov, pričom alternatívu oproti nim predstavujú rôzne psie konzervy či kapsičky. Najväčšou výhodou granúl je, zrejme, ich univerzálnosť, pri nej to však zďaleka nekončí. Medzi benefity granúl ako krmiva patrí napríklad aj to, že môžu slúžiť ako doplnkové i hlavné krmivo. Ich trvanlivosť je dlhá a dobre sa skladujú, nevysychajú a taktiež obsahujú menej vody, sú teda ekonomickejšie. Ich konzistencia môže navyše priaznivo vplývať na chrup psa, zvlášť pri jeho vývoji.

Aj granule si však treba vyberať

Granule sú síce pomerne univerzálne, no tiež si treba medzi nimi vybrať. Veľký význam hrá aktuálny vek psa. Poznáme totiž granule určené pre šteňatá, ktoré ponúkajú objem živín, ktoré psy potrebujú pri vývoji a raste. Granule určené pre dospelých psov sú typické vyváženým obsahom proteínov, sacharidov či tukov. Staršie psy už v granulách prijímajú nižšiu energetickú hodnotu. Niečo podobné platí aj pri rozdelení granúl na tie pre malé, stredné a veľké plemená. Tento výber je relatívne jednoduchý.

Aj rôzne špeciálne úpravy

Znie to paradoxne, no vďaka týmto rôznym typom a odlišnostiam sú granule univerzálnym krmivom. Ich záber totiž zahŕňa prakticky všetkých psov rôznych vekov, plemien či zažívacích špecifík. Príkladom sú napríklad granule z hypoalergénneho radu, ktoré sú určené pre psov s intoleranciou či so zažívacími ťažkosťami.

(Zdroj: ML; Foto: Gladskikh Tatiana / Shutterstock.com; Pripravila: red.)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*