Doprajte si pocit jemného perlenia

Bratislava, Admin – Ak ste si mysleli, že budeme hovoriť o perličkových kúpeľoch, ktoré sa postarajú o blahodarné účinky na vaše telo a pleť, nebudete celkom až tak ďaleko od pravdy, no s vaňou to nemá nič spoločné, teda pokiaľ by ste sa netopili v luxuse a mohli si dopriať aj kúpeľ v tomto lahodnom moku. Reč je o šumivom víne, ktoré sa už roky predáva aj na našom trhu.

Lacnejšia verzia

V niektorých prípadoch je odporúčané najmä pre svoju jemnú chuť a podobnosť so šampanským. Odlišností je tu samozrejme niekoľko. V prvom rade je to spôsob výroby, ktorý ho robí lacnejším. Metóda Charmat je druhotným kvasením, ktoré prebieha v tlakovej nádobe. V porovnaní so spomínaným šampusom je to ekonomickejšie riešenie. Tam sa celý proces odohráva priamo vo fľašiach. Najpodstatnejšie na tom všetkom ale je, že sa hodí na každú jednu príležitosť. Teda aj v tom prípade, ak sa nad pevnými stolovými nohami vo vašej kuchyni začali servírovať cestoviny s bielou omáčkou.

Hviezda vášho výberu

Nielen z dôvodu nižšej ceny sa názvom Prosecco stalo veľmi vyhľadávaním vínom, ktoré prináša ľuďom lahodné opojenie. Okrem toho sa s jeho pomocou prenesiete priamo do Talianska, pretože len tu sa pestujú odrody hrozna Glera, ktoré boli kedysi tiež známe pod názvom Prosecco a z nich sa práve vyrába.

Dôležité je si ho správne vychutnať

Pri jeho nákupe si dávajte pozor na značku DOCG (Kontrolované označenie pôvodu), len tak budete mať istotu v originalite. Odporúča sa piť v sklenených pohároch tulipánového tvaru, v ktorých najviac vynikne jeho mladá kvetinová a ovocná chuť. Samozrejme, že sa nič nestane, pokiaľ si ho naservírujete aj do nádherne čírej krištáľovej karafy, ktorá sa postará o najlepší zážitok. Takto si ho vychutnáte asi najlepšie. Spôsobov je niekoľko, najdôležitejšie samozrejme je, že aj toto víno by sa malo podávať najlepšie chladené.

(Zdroj: PR ML; Pripravila: Valéria Nagyová)

 

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*