Ďalšia udržateľná voľba v sortimente dm – Ivorell

BRATISLAVA/ADMIN – To, že ekológia a udržateľnosť sú pre dm jednými z kľúčových tém, nie je žiadnou novinkou. Už dlhé roky totiž dm realizuje v tejto oblasti množstvo aktivít, pričom výnimkou nie je ani skladba jej sortimentu, ktorá je neustále dopĺňaná o nové ekologické a udržateľné výrobky. Lebo zdravší život sa začína u každého z nás, v našich domácnostiach.

Inak to nie je ani teraz, keď od októbra nájdete v jej sortimente nápojov produkty novej dm značky Ivorell. V ponuke kamenných predajní dm tak nájdete nielen čisté minerálne vody vo verziach neperlivá, jemne perlivá a perlivá (0,5 litra a 1 liter), ale aj pollitrové  jemne perlivé minerálky ochutené bio extraktom, bez cukru, v príchutiach citrón, citrón-zázvor a  jablko. Všetky ich fľaše, s výnimkou etikety a uzáveru, sú vyrobené zo 100-percentne recyklovaného materiálu. Minerálna voda pochádza z prameňa Bellau z mesta Schwollen, nachádzajúceho sa v národnom parku Hunsrück Hochwald, a do fliaš je plnená v Nemecku.

V dm e-shope bude sortiment značky Ivorell ešte bohatší, pretože ho doplnia aj sirupy v skle, vyrobené z bio surovín z ekologického poľnohospodárstva. Nájdete ich  v siedmich príchutiach, a to citrón, rebarbora, pomaranč, malina a čierne ríbezle, bazový kvet, tropic a cola. Všetky sirupy sa skvele hodia na použitie s perlivou vodou. Je možné ich pridať aj do domácich limonád a doplniť napríklad čerstvým ovocím, pridať eko slamku a hotovo! Prípadne len tak zaliať čistou vodou z vodovodu a vychutnať si ich znamenitú chuť.

A tu sa nová udržateľná ponuka nekončí. V rámci online sortimentu Ivorell totiž začiatkom roka 2022 nájdete ešte aj výrobník sódy – prístroj na výrobu vlastnej perlivej vody v pohodlí domova. Jeho balenie obsahuje prístroj, jednu bombičku plnenú CO2 na 60 litrov sódy a  fľašu. Stačí tak len do prístroja zaskrutkovať bombičku, napustiť do fľaše studenú vodu z vodovodu a príprava osviežujúcej perlivej vody alebo malinovky sa môže začať. Vďaka tomuto riešeniu si nebudete musieť kupovať nápoje v plastových fľašiach, ale pripravíte si doma vlastný zdravý nápoj podľa svojej chuti a bez zbytočnej nadmernej spotreby plastu.

Sortimentnú online ponuku novej dm značky Ivorell uzavrú začiatkom roka aj čistiace tablety, dvojbalenie fliaš a bombičky s CO2, ktoré sú univerzálne a kompatibilné aj s prístrojmi iných značiek.

JESENNÝ TIP
Hrejivý nápoj s čiernym čajom, sirupom a škoricou
Potrebujete v chladnejšom počasí trochu zahriať? Skúste si uvariť obľúbený čierny čaj trochu inak – s pomarančovým bio sirupom dm značky Ivorell a voňavou škoricou.
Prísady
čierny čaj dmBio
pomarančový sirup Ivorell
celá škorica
plátky pomaranču na dozdobenie
Postup
Pripravte si do šálky čierny čaj dmBio podľa návodu a podľa chuti pridajte pomarančový sirup Ivorell. Pozor – sirup je intenzívny, a tak ho pridávajte opatrne! Nakrájajte si pomaranč na plátky a niekoľko plátkov vložte do šálky. A ak chcete, aby mal nápoj lahodný nádych punču, pridajte doň aj celú škoricu.
OSVIEŽUJÚCI TIP
Osviežujúci nealkoholický nápoj SWEET SUNRISE
Sweet Sunrise je fantastický zdravý miešaný nápoj, ktorý si môžete vychutnať kedykoľvek počas dňa. Jeho pôvodná alkoholická verzia je pripravená z tequily. Nápoj je pomenovaný podľa svojho vzhľadu, pretože jeho červený až svetlooranžový gradient sa podobá východu slnka. Je veľmi jednoduchý na prípravu, a ak ho budete podávať s ľadom, poskytne vám ešte väčšie osvieženie.
Prísady
Pomaranče
štipka hnedého cukru
4 cl bio pomarančového sirupu Ivorell
600 ml bio ochutenej citrónovej minerálky Ivorell
½ zväzku mäty
drvený ľad
Postup
Pomaranče nakrájajte na plátky a rozdeľte do štyroch pohárov. Do každého pohára pridajte
1 cl sirupu, trošku hnedého cukru a drvený ľad, obsah pohára zalejte citrónovou limonádou a ozdobte mätou.
monádou a ozdobte mätou.

(Zdroj: Iveta Vepy Haulíková, everyvent; Pripravila: red.)

 

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*