Coca-Cola uvádza na slovenský trh produkty  Costa Coffee

BRATISLAVA/ADMIN –  Prémiovú kávu Costa Coffee si odteraz môžete vychutnať aj v pohodlí a bezpečí domova. Spoločnosť Coca-Cola uvádza produkty tejto obľúbenej kaviarenskej značky do bežného predaja na slovenskom a českom trhu.

Na Slovensku sú to zatiaľ obchodné reťazce Tesco, Kraj a Metro, sú to obchody Rohlík, Košík a Makro. Spoločnosť plánuje ďalej rozširovať dostupnosť produktov aj do ostatných predajných reťazcov na oboch trhoch a celé portfólio si zákazníci môžu zakúpiť aj vo všetkých Costa Coffee kaviarňach.  Slovensko a Česko patria do prvej vlny 15 krajín, z celkového plánovaného počtu 28 krajín, kde sú produkty Costa Coffee v retaile dostupné.

Jednu z najväčších globálnych akvizícií v hodnote 4,3 mld EUR dokončila spoločnosť Coca-Cola v minulom roku. Ujala sa tak príležitosti rozšíriť svoje portfólio o jednu z najviac rastúcich kategórií na svete a podeliť sa o starostlivo vyberanú a vyrábanú kávu aj so zákazníkmi na Slovensku.

Dan Timotin, generálny riaditeľ Coca-Cola HBC pre SR a ČR

„Zaradením značky Costa Coffee do ponuky ešte viac rozširujeme skvelé nápojové portfólio skupiny Coca-Cola a napĺňame tak aj našu dlhodobú stratégiu sprevádzať zákazníkov 24 hodín 7 dní v týždni – od raňajok až po večerný relax,” vysvetľuje Dan Timotin, generálny riaditeľ Coca-Cola HBC pre SR a ČR, a dodáva: „Chceme, aby bol prémiový kávový zážitok dostupný pre všetkých aj v domácom prostredí, pri rannej šálke alebo počas práce z domu. A to najmä v dnešnej situácii, kedy je to veľmi aktuálne.“

Milan Baka, riaditeľ kávovej divízie Coca-Cola HBC pre ČR a SR

Káva Costa Coffee je dnes už žijúcou legendou aj synonymom dokonalej kvality, ktorá už teraz nebude len výsadou skúsených Costa baristov. „Bratov Costových stálo 112 pokusov, kým priviedli na svet jedinečnú receptúru Mocha Italia a dodnes sú pri jej výrobe dodržiavané rovnako prísne pravidlá a vysoké štandardy, ktoré spĺňa iba 5 % všetkých vypestovaných kávových zŕn. Na celú produkciu navyše dohliada kávový majster Gennaro Pelliccia, ktorého jazyk je poistený na 10 miliónov libier,“ hovorí Milan Baka, riaditeľ kávovej divízie Coca-Cola HBC pre ČR a SR.

Eva Jeřábková, ambasádorka Costa Coffee

O celosvetovej obľúbenosti značky a rastúcej komunite zákazníkov, ktorí sa hrdo označujú ako Costa Lovers, svedčí aj fakt, že Costa Coffee od roku 2010 mnohokrát vyhrala titul Najlepšieho európskeho kaviarenského reťazca, v rámci prestížnej súťaže European Coffee Awards. Od minulého roka sa aj Slovensko, so svojou prvou kaviarňou Costa Coffee v Bratislave, zaradilo medzi 32 krajín sveta, v ktorých je dnes celkom 3 820 kaviarní.

Aleš Fránek, riaditeľ siete kaviarní Costa Coffee v ČR a SR

„Slováci, rovnako ako Česi, milujú kvalitnú kávu a my sme radi, že sa nám podarilo priniesť naše ikonické kaviarne aj na slovenský trh. Skvelá káva je už 12 rokov našou prioritou. Costa Coffee si však nezakladá len na kvalite, ale aj na podpore plantážnikov, vďaka ktorým sa k nám dostávajú tie najkvalitnejšie zrnká kávy na svete – 100 % z nich má certifikát Rainforest Alliance. Zodpovedné podnikanie je pre nás rovnako veľmi dôležité, preto aj v našich kaviarňach postupne obmedzujeme jednorazové plasty a úplne sa ich zbavíme najneskôr do konca budúceho roka. Znižujeme tiež spotrebu energií a plánujeme aj novinky pre pohodlie našich zákazníkov, ako je napríklad bezkontaktné objednávanie v mobile alebo rozvoz kávy, ” dopĺňa Aleš Fránek, riaditeľ siete kaviarní Costa Coffee v ČR a SR, ktorú prevádzkuje spoločnosť Lagardère Travel Retail.

Kateřina Krčová, Brand manažerka z The Coca-Cola Company ČR a SR

 A práve komunitu milovníkov kávy chce Coca-Cola osloviť aj prostredníctvom hravej komunikačnej kampane, ktorá vstup na trh sprevádza: „V dnešnej zrýchlenej dobe sa aj tie najjednoduchšie denné aktivity môžu pokaziť, ak človek nezačne deň šálkou kvalitnej kávy. A o tom je aj naša nová kampaň Lepšie začať s Costou, pomocou ktorej chceme rozšíriť rady Costa Lovers na Slovensku a v Českej republike,“ vysvetlila Kateřina Krčová, Brand manažerka z The Coca-Cola Company ČR a SR.

Coca-Cola ponúka širokú škálu prémiových zmesí kávy na domáce použitie. Aktuálne môžete zakúpiť mletú kávu, zrnkovú kávu alebo kapsule kompatibilné s kávovarmi Nespresso. Tieto kávy je možné zakúpiť
v štyroch variantoch:

  • Mocha Italia Signature Blend Medium (vyvážená zmes kávy Arabica a Robusta s jemnou orechovou chuťou)
  • Mocha Signature Blend Dark (intenzívna, tmavo pražená silná káva s výraznou karamelovou arómou)
  • Bright Blend (ľahšia, pražená zo 100% zŕn Arabica so sladšou chuťou čokolády, citrónovej kôry a karamelu)
  • Colombian Single Origin (exotická, pražená z jednodruhových zŕn z kolumbijských údolí so silným karamelovým nádychom, dostupná exkluzívne vo forme kapsúl kompatibilných s kávovarmi Nespresso).

Všetky kávové zrná sú pomaly pražené, vďaka čomu udržia väčšie množstvo prírodných olejov, a tým získajú výraznejšiu lahodnú chuť. V roku 2021 sa môžete tešiť aj na kapsule kompatibilné s kávovarmi Dolce Gusto či na Ready-to-drink nápoje v plechovkách s nízkym obsahom cukru.

(Zdroj: Zlatica Baltazarovičová, Bisonrose; Pripravila: red.)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*