Čo je to bubble tea a odkiaľ sa sem dostal?

Bratislava, Admin – Bubble tea predstavuje širokú škálu osviežujúcich ochutených ovocných a mliečnych čajov. Tieto nápoje sa podávajú studené alebo teplé a sú do nich pridávané tapiokové perly, praskajúce ovocné guľôčky alebo želé, ktoré sa saje pomocou hrubej slamky.
Samotná konzumácia nápoja je taká populárna, lebo nápoj je netradičný, zasýti, výborne chutí a dá sa spoľahnúť na mimoriadne kvalitné použité suroviny.
Prísada tapiokové guľôčky sa niekedy nazýva aj perly. Pravý pôvod názvu bubble tea však pochádza z bubliniek, ktoré sa tvoria na povrchu nápoja počas energického miešania pri jeho príprave. Bubble tea je známy tiež ako boba drink, pearl tea drink, boba ice tea, boba, boba nai cha, zhen zhou nai cha, pearl milk tea, pearl ice tea, black pearl tea, tapioca ball drink, BBT, PT, pearl shake, QQ (čo po čínsky znamená žuvací), a pravdepodobne má ešte mnoho ďalších synoným.
Korene bubble tea siahajú do 80. rokov na ostrov Taiwan, kde bol tento nápoj namiešaný po prvýkrát. Taiwanská mládež trávila všetok svoj čas žuvaním a usrkávaním nápoja, ktorý vyvolával davové šialenstvo! Netrvalo dlho a nápoj začal prenikať do ďalších častí sveta, najmä do ázijských štvrtí v Austrálii a Spojených štátov amerických. Čím sa odštartoval ďalší stupeň „tea-volúcie“ (evolúcie v príprave čajov). Bubbleology mal už od začiatku perspektívu a víziu, že z tohto lahodného „umenia“ sa stane veda, ktorá sa drží prísnych postupov a pravidiel prípravy. Musí si zachovať svoju výnimočnú kvalitu. Po vyčerpávajúcom výskume a náročnej analýze predstavuje Bubbleology so všetkou hrdosťou úplne prvý autentický bubble tea na Slovensku!

bublew

Zloženie bubble tea
Základ nápoja tvorí čaj, varí sa každé dve hodiny, následne sa kombinuje s vybranými príchuťami. Hovoríme o čiernom čaji Assam a zelenom jazmínovom čaji, ktorý je navyše obohatený o antioxidanty a má povzbudzujúce účinky.
Ponúka sa na výber 12 mliečnych a 15 ovocných príchutí. Každý si namixuje príchute a prísady podľa svojej chuti, v tom spočíva čaro nápoja. Kombinovať sa dajú ovocné príchute s ovocnými, mliečne s mliečnymi, ale aj ovocné s mliečnymi. Stačí mať odvahu na experimenty. Vďaka tisíckam možných kombinácií (mliečny – ovocný, toppingy, s cukrom – bez cukru, teplý – studený, s ľadom – bez ľadu, čierny – zelený čaj)vám Bubbleology ponúka na každý deň iný nápoj.
Ovocné perlové čaje, rovnako ako mliečne verzie, ktoré neobsahujú laktózu, sú ochutené prírodnými ovocnými príchuťami, ktoré sa pýšia až 45-percentným podielom ovocných štiav.

Tapioka môže byť jednou z pridaných surovín, vyrába sa z rastliny nazývanej maniok. Používame 100 % prírodnú tapioku, ktorá sa varí každé tri hodiny. Tapiokové perly pripomínajú svojou konzistenciou gumených medvedíkov a chuťou karamel. Tapioka je vyhľadávanou ázijskou surovinou a podľa ingrediencií môže mať čiernu, bielu alebo akúkoľvek inú farbu. Aj keď je tapioka štandardnou súčasťou nápoja bubble tea, záleží len na vás, aký výber prísad zvolíte. Môžete si namiesto toho dať želé alebo praskajúce ovocné guľôčky. Obal praskajúcich guľôčok je vyrobený z extraktu morskej riasy a vo vnúti sa nachádza lahodná ovocná šťava, ktorá v ústach rozplýva na jazyku.
Čo sa týka množstva cukru v nápoji, je to opäť na vás. Môžete požiadať o polovičnú dávku alebo mať nápoj úplne bez cukru. V mliečnych čajoch sa používa smotana bez mlieka. To znamená, že Bubbleology môže ponúknuť čaj aj pre tých, ktorí sú alergickí na laktózu. Všetky ovocné čaje, Assam a jazmínový mliečny čaj neobsahujú žiadne mliečne výrobky ani mliečne deriváty. Všetky komponenty v nápoji sú 100 % vegetariánske. A ovocné nápoje sú pre vegánov.

Príbeh značky
Bubbleology je globálnou značkou barov s trendovými čajmi rôznych príchutí a s ochutenými guľôčkami alebo želé na dne. Licencia pre Česko a Slovensko bola zakúpená pred tromi rokmi v hlavnom meste Veľkej Británie, v Londýne. Momentálne je Bubbleology najväčším producentom fenoménu bubble tea na Slovensku (s 8 pobočkami) aj v Česku (s 20 pobočkami). Spoločnosť je pripravená expandovať do Rakúska, Maďarska a Španielska. Základom značky je, že ide o originálny londýnsky bubble tea, súčasť prémiovej globálnej značky Bubbleology. Bubbleology veľmi aktívne rozvíja podporu predaja, má vlastný časopis, merchandising, ambasádorov, dizajnérom navrhnuté uniformy, pripravuje mobilnú aplikáciu… Čaje vznikajú z úplne iných surovín ako u konkurencie. Bubbleology pracuje s drahšími, no kvalitnejšími surovinami. Nepoužíva umelé sladidlá, všetky suroviny sú na prírodnej báze. Samotný čaj tvorí až dve tretiny nápoja. Tapioka sa pripravuje varením priamo v Bubbleology.
Prvá pobočka Bubbleology bola otvorená v auguste 2012 v Prahe. Počas troch rokov sa z Bubbleology stal silný hráč na trhu. Čajové nápoje už nie sú iba výsadou mladých, obľubuje a vyhľadáva ich stále viac a viac ľudí s rôznym vekom a postavením. Momentálne sa strategicky zameriava najmä na dospelých – konkrétne koncom apríla sa pripravuje nová ponuka čajov pre aktívny štýl života. Ide cielene o ľudí, ktorí sa zaoberajú svojím životným štýlom a ktorí budú piť nápoje najmä vďaka pozitívnym účinkom čaju. Pre značku je predsa najdôležitejšie jej dlhodobé pôsobenie na trhu.

(Zdroj: Miroslava Brindová, Beaufort; Pripravil: Eugen Michal Nagy)

7 Komentáre Čo je to bubble tea a odkiaľ sa sem dostal?

 1. Karatína Polčiková // 22. novembra 2015 at 21:41 // Odpovedať

  Chcela by som to predavať v SNV čo mám preto urobiť?

 2. Karatína Polčiková // 22. novembra 2015 at 21:46 // Odpovedať

  Chcem to predavať aj vSNV čo preto mam spravyť?

 3. co mam spravit aby som to mohol robit u nas v meste dakujem……………

 4. prosím Vás od koľko rokov môžu deti užívať bubllelogy.
  Ďakujem,Mária

 5. Cena tohoto nápoja sa odvíja prevažne z marketingu, kto chce pravý Slovenský, odporúčam Bubble Fun, ktorý je oveľa cenovo výhodnejší a chuťovo minimálne tak dobrý 🙂 U nás v cukrárni to ide nenormálne dobre. 0917 053 714

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*