Chutne, ľahko a zdravo po celý deň!

Bratislava, Admin – Zdravá výživa nie je o diétach či o odmietaní jedla, ktoré máte radi. Je skôr o pravidelnosti a pochopení, aké jedlo vám pomôže cítiť sa lepšie a byť plní energie. Slovenská rodinná firma Alfa Bio z Banskej Bystrice začala ako prvá v bývalom Československu s výrobou tofu, dovtedy neznámou potravinou. Dnes sa z malej rodinnej firmy stala spoločnosť, ktorá pod značkou LUNTER pôsobí na trhoch aj v Maďarsku, Poľku a Českej republike. Hlavnou činnosťou firmy je výroba potravín, ktoré sú zdravšie, ale napriek tomu výborne chutia.

Krémová petržlenová polievka s tofu zm     Pirohy so sušenými paradajkami a údeným tofu zm

Objav chuť rastlín pre lepší život
Podľa názoru Svetovej zdravotníckej organizácie (World Health Organization – WHO) má jedálniček prednostne pozostávať z rastlinných zdrojov potravy. Spoločnosť Alfa Bio vznikla na myšlienke svojho zakladateľa Jána Luntera: „Prispieť k zmenám stravovacích návykov na Slovensku,“ so zreteľom na ľudské zdravie a kvalitu vyrábaných produktov.

TOFU biele 3D LUNTERSlovenská rodinná spoločnosť vznikla začiatkom 90. rokov, kedy ľudia u nás ešte netušili, čo je tofu, aké sú jeho účinky a ako si ho v kuchyni pripraviť. Zdravá strava si získava čoraz viac priaznivcov, väčšiemu rozvoju firmy bránila len nedôvera v neznáme. Firma postupne vybudovala základňu stálych zákazníkov, otvorila podnikovú predajňu ako aj vlastnú reštauráciu LUNTER kuchyňa v Banskej Bystrici. Tá si získala verejnosť a rozšírila svoju ponuku aj o raňajkové menu. Z podnikovej predajne vzniklo LUNTER Shop & bistro s chutnou ponukou bagiet, wrapov, sandvičov, ovsenných kaší, koláčov, šalátov a čerstvo lisovaných štiav.

Tofu IMG_3379

V obchodoch dnes nájdete širokú ponuku výrobkov spoločnosti predávané pod značkou LUNTER. Sú nimi LUNTER tofu, rastlinné nátierky, sójové nápoje či rastlinné varianty mäsových jedál. Ich kvalita a cielená stratégia spoločnosti oslovila aj trhy v okolitých krajinách, kde sa spotrebiteľmi LUNTER výrobkov stali nielen priaznivci zdravého životného štýlu.

Tofu IMG_3380

Kvalita na prvom mieste
Spoločnosti Alfa Bio záleží na tom, aby sa zákazníci nielen zdravo stravovali, ale taktiež aby u ich produktov bola vždy zaistená kvalita a bezpečnosť. Splnenie požiadaviek jednotlivých štandardov je preverované autorizovanými certifikačnými organizáciami, ktoré počas certifikačného auditu verifikujú úroveň splnenia požiadaviek. Úroveň plnenia požiadaviek je preverovaná pravidelne, minimálne jedenkrát ročne.

Cuketové placky s údeným tofu bez múky zm

Spoločnosť Alfa Bio s.r.o. vlastní certifikáty ISO 22000 – systém manažérstva bezpečnosti potravín, certifikát IFS Food – systém manažérstva bezpečnosti a kvality procesov a produktov výrobcov potravín a ISO 9000. Certifikačným orgánom je renomovaná medzinárodná spoločnosť SGS (Société Générale de Surveillance) so sídlom v Ženeve vo Švajčiarsku.

FOTO  produkt LUNTER  SOJOVY NAPOJ

NOVÁ kvalita na trhu sójových nápojov
Lunter sójový nápoj je 100% rastlinný, jemne krémový nápoj s vysokým obsahom bielkovín. Pripravíte s ním chutné raňajky s cereáliami, omáčky a nápoje. Vďaka svojmu zloženiu je ľahko stráviteľný, neobsahuje laktózu a lepok a samozrejme je aj bez cholesterolu.
Sójový nápoj obsahuje vápnik, je prirodzeným zdrojom omega 3 a 6 mastných kyselín, obsahuje vitamíny D a B.

(Zdroj: Miroslava Liptáková, Botticelli; Pripravil: Eugen Michal Nagy)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*