Campari prezentovalo nové koktaily

Bratislava, Admin – Campari®, kultový červený taliansky horko-sladký aperitív, predstavuje koktaily a príbehy, ktoré stoja za Campari Red Diaries 2017, (r)evolučnou verziou už tradičného kalendára Campari.

Po 17 rokoch, kedy boli tvárami tohto kalendára svetoznáme herečky ako Salma Hayek, Eva Mendes, Jessica Alba, Milla Jovovich, Penelope Cruz, Uma Thurman, Eva Green, či Kate Hudson v tomto roku po prvý raz vymenila značka Campari kalendár za koktailový denník. Tvárou kampane Campari Red Diaries 2017 je tentoraz koktail s názvom Killer in Red. Po ňom je tiež nazvaný krátky film, ktorý napísal a režíroval svetovo uznávaný a oceňovaný Paolo Sorrentino a hlavnú úlohu v ňom hrá americký herec Clive Owen. Premiéra Zabijaka v červenom bola koncom januára v Ríme – domove legendárneho filmového štúdia Cinecittà – symbolu talianskej kinematografie. Slovenskí fanúšikovia ho môžu vidieť na oficiálnom YouTube kanáli značky, kde má (len v anglickej mutácii) už viac ako 200-tisíc videní.

Campari IMG_0174

Italy. Milano. 2016. Campari.Campari verí, že “každý koktail rozpráva príbeh”. Campari Red Diaries 2017 sú oslavou barmanského umenia ako silného nástroja na vyjadrenie sa. Zameriava sa na skúsenosti a emócie, ktoré inšpirujú barmanov k tomu, aby tvorili a delili sa tak o svoje remeslo. Príbeh filmu Killer in Red sa odohráva v elegantnom bare, ktorý presne odráža Sorrentinov štýl. Clive Owen sa v ňom z obyčajného človeka mení na barmana Floyda z 80. rokov a rozpráva, čo ho viedlo k vytvoreniu koktailu Killer in Red. Podľa legendy mal Floyd talent čítať v ľuďoch a vďaka tomu vedel vytvoriť každému miešaný nápoj na mieru. Vo filme sa barman zoznámi s „dámou v červenom“, ktorú hrá švajčiarsko-francúzska herečka Caroline Tillette. Postupne sa ukazuje, že prečítať charakter tejto ženy nebude pre Floyda tak ľahké ako zvyčajne. Rovnako ako u väčšiny Sorrentinových filmov, zostáva aj tu koniec otvorený a nabáda divákov, aby si vytvorili svoj vlastný záver.

Italy. Milano. 2016. Campari.Kým koktail Zabijak v červenom štartuje celú kampaň, Campari Red Diaries 2017 je zbierkou ďalších 12 koktailových príbehov, z ktorých každý privádza do života umenie a zápal 14 barmanov z celého sveta. Podobne ako v predchádzajúcich rokoch je vytlačených iba 9 999 kópií, ktoré sú nepredajné. Jednu z nich pokrstili v posledný februárový deň spoločne brand manažérka značky Campari Eva Zakálová z Rémy Cointreau s moderátorom Martinom Chynoranským na Killer in Red Party, ktorá sa konala v bratislavskom secret bare Michalska Cocktail Room. „Campari vždy písalo príbehy plné vášne, štýlu a elegancie. A presne také prináša aj koktailový denník Campari Red Diaries 2017,“ dodala E. Zakálová.
Pozvaní hostia mali možnosť ochutnať niektoré koktaily (Killer in red, Negrone, Americano, Quintessenza…), ktoré barmani pripravili podľa receptúry uvedených v prezentovanej knihe Campari Red Diaries 2017.

O Campari
Vznik receptúry, ktorá zostala neznemená, sa datuje až do roku 1860. Campari slúži ako prísada do celého radu svetoznámych kokteilov. Campari je alkoholický likér získaný z horkých bylín, aromatických rastlín a ovocia. Žiarivá červená farba a intenzívna horká aróma vytvárajú nevšednú chuť Campari a sú symbolom talianskej vášne a temperamentu. To sú hlavné hodnoty, ktoré spravili z Campari svetoznámu značku a ikonu talianskeho vycibreného štýlu a dokonalosti.

Campari ALPHA BEYOND THE VEIL - JIM WRIGLEY C

            Italy. Milano. 2016. Campari.

O Rémy Cointreau Czech Republic s.r.o. a Rémy Cointreau Slovakia s.r.o.
Spoločnosti Rémy Cointreau Czech Republic s.r.o. a Rémy Cointreau Slovakia s.r.o. pôsobia na českom a slovenskom trhu od roku 2009, kedy prevzali distribučné operácie firmy Maxxium. Obe firmy sú dominantnými distribútormi prémiových importovaných značiek; okrem značiek z portfólia materskej spoločnosti Rémy Cointreau Group (grécka špecialita Metaxa, koňaky Rémy Martin a Louis XIII., likéry Cointreau a Passoa, rum Mount Gay Rum a škótske single malt whisky Bruichladdich, Port Charlotte, Octomore a gin The Botanist) budujú na českom a slovenskom trhu aj rad ďalších významných agentúrnych značiek: bylinný likér Jägermeister; značky spoločnosti William Grant & Sons (írska whiskey Tullamore D.E.W., štandardná škótska whisky Grant’s, škótske single malt whisky Glenfiddich a The Balvenie, gin Hendrick´s, spiced rum Sailor Jerry a škótska whisky Monkey Shoulder); portfólio spoločnosti Gruppo Campari (vermut Cinzano, bylinné aperitívy Aperol, Campari a Cynar, smotanový likér Carolans, bourbon Wild Turkey a nealkoholický aperitív Crodino); portfólio spoločnosti Lucas Bols (rad Bols likérov a likér Galliano) ďalej rum Matusalem a prémiové mixéry (nealkoholické nápoje určené pre miešané drinky s destilátmi) britskej spoločnosti Fever-Tree.

Campari ALPHA KILLER IN RED WITH RED LADY_HR

(Zdroj: Andrea Danechová, Neuropea; Pripravil: Eugen Nagy)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*