BETON sa vracia, aby v lete osviežil a spájal

Admin, 22.06.2012 - Aj toto leto sa Becherovka spotrebiteľom predstaví zo svojej sviežej stránky prostredníctvom niekoľkých atraktívnych obmien kultového drinku BETON.

Pri príležitosti výročia 45 rokov od prvého namiešania toniku s Becherovkou spoločnosť Jan Becher – Slovensko podporí svoje aktivity v on- aj off-trade 360° kampaňou zacielenou na ďalší rozvoj emocionálnych atribútov značky a stabilizáciu odbytu počas letnej sezóny.

Becherovka zbližuje, preto aj ústredný claim kampane „Beton vás osvieži“ toto leto do popredia posúva najmä spoločne strávené chvíle pri vychutnávaní lahodne horkého osvieženia. Kreatívny koncept zameraný na image značky vytvorila agentúra Hello, PR aktivity v rámci kampane zastrešuje Media & Communication Consulting.

„Vlani sme spolu znovuobjavili Beton a dali mu nový šat, ktorý si ľudí okamžite získal. Tento rok preto chceme milovníkov Becherovky aj priaznivcov osviežujúcich drinkov motivovať, aby si ho v lete vychutnávali spoločne, aby spolu objavovali jeho variácie s citrónom či uhorkou alebo ako úplnú novinku Beton Bitter s kvapkou aperitívu KV14. Ideálny je napríklad Beton servírovaný v našom novom family style džbáne, ktorý budú môcť spotrebitelia aj získať,“ hovorí Lenka Bačková, brand manažér spoločnosti Jan Becher – Slovensko.

Kľúčový letný vizuál kampane sa od začiatku júna objaví na Out-Of-Home nosičoch v dvoch najväčších slovenských mestách (Bratislava, Košice), v Bratislave dokonca na celoobrandovanej električke, ale aj v médiách a on- a off-trade predaji. V sieti Hypernova sa napríklad objavia špeciálne „Beton corners“, v ktorých spotrebitelia nájdu hneď všetko potrebné na namiešanie Betonu – Becherovku, citrón, uhorku aj tonik.

Paleta komunikačných aktivít public relations sa zameria hlavne na sprostredkovanie výnimočnej mixibility Becherovky, históriu a univerzálne možnosti servírovania kultového Betonu. Spotrebiteľom ponúkne recepty a perfect-serve tipy, ako si Beton s rodinou a priateľmi vychutnať čo najlepšie.

Zároveň bude spolu so spotrebiteľmi sledovať priebeh unikátnej Beton Road Show, ktorá počas horúcich letných dní navštívi cieľovú skupinu na miestach typických pre letný relax – na festivaloch či v letoviskách. „Naša dvojmesačná púť po takmer dvadsiatich slovenským lokalitách dá priaznivcom Betonu možnosť vychutnať si spolu svoje obľúbené letné osvieženie v príjemnej atmosfére, naučiť sa niečo o jeho príprave, aj zasúťažiť si o originálny džbán s logom Becherovky. Obrázky a videá z roadshow, rovnako ako súťaž o originálne obrandované krčahy, nájdu fanúšikovia Becherovky aj na našej facebookovej stránke www.facebook.com/BecherovkaSlovakia,“ dodáva Lenka Bačková.

Okrem koncových spotrebiteľov Becherovka oslovila aj barmanov na kreatívnom workshope pod taktovkou ambasádora spoločnosti Pernod Ricard pre Slovenskú republiku Luboša Rácza, zameraného na „perfect serve“ – teda dokonalé servírovanie Becherovky a drinku Beton. Práve na ňom vznikol celý rad inovatívnych receptov na jeho prípravu „inak”.

Letná on-trade podpora sa sústredí na viac ako 700 slovenských podnikov, v 50 vybraných si návštevníci budú môcť objednať Beton aj vo family style džbáne, ktorý je toto leto stelesnením myšlienky spoločne strávených chvíľ pri obľúbenom osviežujúcom drinku.

„Našim lojálnym, ale aj novým konzumentom chceme v lete priniesť Beton tak, aby si ho mohli vychutnať počas horúcich dní s priateľmi, známymi, či rodinou, ale aj vo dvojici v intímnej atmosfére letných večerov. Harmónia vybalansovanej chuti likéru a toniku totiž dokonale vystihuje to najlepšie z Becherovky, ktorá ľudí spája už viac ako dve storočia,“ uzatvára Lenka Bačková.
(eš)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*