Zľavomat kupuje britská skupina Secret Escapes

Praha, Admin – Skupina Slevomat, ktorej súčasťou je aj Zlavomat.sk, mení majiteľa. Súčasní vlastníci, zástupcovia investičných skupín Miton, Enern a In-Bridge, podpísali zmluvu s britskou skupinou Secret Escapes. Tá Slevomat.cz kupuje spoločne so slovenským Zlavomat.sk a českým agregátorom zliav Skrz.cz. Vo všetkých týchto spoločnostiach získava nový majiteľ stopercentný podiel.

Skupina bola založená v roku 2011, pôsobí na 21 trhoch a medzi jej investormi nájdeme napríklad Google Ventures alebo Index Ventures.

Secret Escapes je jedným z popredných svetových predajcov luxusných dovoleniek na internete, ktorý svojim členom ponúka exkluzívne zľavy v starostlivo vybraných luxusných hoteloch. Skupina bola založená v roku 2011 vo Veľkej Británii a od tej doby sa rozšírila na 21 trhov v Európe, Severnej Amerike a Ázii. Medzi investormi Secret Escapes nájdeme napríklad Google Ventures alebo Index Ventures a mnohých ďalších.

„Slevomat a Zľavomat sú vďaka tímu Marie Chytilovej (na obr. č. 1) skvelo riadené a finančne zdravé spoločnosti so silnou pozíciou na trhu, takže bol o nich dlhodobo veľký záujem. Rovnako tak nový vlastník ocenil aj výborné vedenie Zľavomatu a Skrz a počíta s ním aj v budúcnosti. Máme radosť, že sa nám podarilo ako partnera získať práve globálneho hráča Secret Escapes, čo je myslím aj pre tím vo firme veľká príležitosť,“  hovorí Tomáš Matějček, zakladajúci partner investičnej skupiny Miton.

Slevomat založil v roku 2010 Tomáš Čupr. Do spoločnosti následne majetkovo vstúpila investičná skupina Miton, v roku 2011 potom skupina Enern a In-Bridge. Mitonu v Slevomate do predaja patril väčšinový 55,5 % podiel, Enern spoločne so zakladateľom Tomášom Čuprom držali 36 %, In-Bridge 8,5 %.

Podľa šéfa slovenského Zľavomatu Aleša Mlátilíka (obr. č. 2) sa transakcia na fungovaní portálov ani na ich bežnej prevádzke neprejaví.

„Sme veľmi radi, že taká silná skupina ako Secret Escapes dôveruje našej stratégii a vízii, ktorú budeme aj naďalej naplňovať,“ reaguje Aleš Mlátilík.

„Je to obrovský úspech pre všetkých akcionárov a management skupiny Slevomat. Len málokedy sa stretne toľko skvelých ľudí nad jednou firmou a vytvoria tak silný príbeh. To, že vôbec k transakcii došlo a o Slevomat bol taký záujem, je predovšetkým zásluha skvelého riadenia aktuálnym managementom,“  hovorí k transakcii Tomáš Čupr.

Denná návštevnosť slovenského portálu sa pohybuje medzi 100 až 150 tisícmi užívateľov a v minulom roku spoločnosť Zlavomat.sk sprostredkovala zážitky a služby za viac ako 20 miliónov EUR.

„Sme nadšení, že privítame Zľavomat do rodiny Secret Escapes. Od minulého roku, kedy sme v strednej Európe uviedli svoju značku Travelist, sme vedeli, že tu existuje obrovský potenciál pre podnikanie v oblasti cestovania. Akvizícia nám pomôže urýchliť rast v regióne. Veríme, že táto transakcia tiež umožní obom firmám zdieľať know-how a ďalej posilňovať tržné postavenie,“  hovorí Alex Saint, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Secret Escapes.

Transakciu na strane akcionárov skupiny Slevomat viedol Pavel Vopařil, finančný poradca bol CORPIN a ich partner Rothschild & Co.

(Zdroj: Mirek Čepický, Miton; Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*