Upratujte s rozvahou a efektívne! Predstavíme vám 5 spôsobov ako na to

BRATISLAVA/ADMIN – Dokonale uprataný byt pred začiatkom sviatkov je úloha, ktorá mnohých z nás nenechá pokojne spať. Avšak pri veľkom množstve povinností spojených s koncom roka, nákupom darčekov a prázdninami detí sa tento cieľ zdá často nedosiahnuteľný.

Ako teda upratať a pritom sa necítiť pod tlakom a v strese? Prinášame niekoľko bodov, ktoré by vám mohli s týmto rébusom pomôcť.

Zadeľte úlohy každému členovi domácnosti

Na to, aby ste dokázali byt či dom upratať v relatívne krátkom čase, je potrebné zapojiť naozaj každého člena domácnosti. Preto nie je vhodné začať s upratovaním keď sú všetci mimo domov. Práve naopak, vyhraďte si deň, keď budete všetci doma. Každý dostane svoje úlohy a ide sa na to.

Zožeňte všetko potrebné od čistiacich prostriedkov až po boxy a regály

Upratovanie nie je jednoduchá záležitosť a pokiaľ chcete mať doma poriadok na viac ako jeden deň, je potrebné to urobiť poriadne. Najlepšie sa upratuje keď je možnosť každú vec odložiť na miesto kam patrí, do boxu, krabice alebo rovno na poličku či do regála. Ak sa chystáte váš domov prevetrať takpovediac od podlahy, nezabudnite si prikúpiť značné množstvo boxov a krabíc, do ktorých budete môcť odložiť všetko, čo práve nepotrebujete.

Krabice s menej používanými vecami je najvhodnejšie poukladať do regálov. Ak nemáte doma dostatok skladovacieho priestoru, pomocou pridaného regála sa vám ho isto podarí vytvoriť. Ak už sa nenájde miesto v komore ani v garáži, vďaka rôznym rozmerom, farbám a nosnostiam môžete regály zakomponovať aj medzi nábytok do pracovne, obývacej izby či do kuchyne. Majster Regál prináša veľký výber rôznych farieb i veľkostí regálov, takže si stačí vybrať.

Pozberajte odpadky a naložte pračku

Vy doma predsa nemáte smetisko! Nie, nemáte, to je jasné, ale môže sa stať, že sa v byte nájdu pohodené servítky, papieriky či staré noviny, ktoré opticky zapratávajú priestor. Takisto veci, ktoré vy alebo členovia domácnosti práve nenosíte alebo sú mimo sezónu je potrebné buď oprať alebo popratať do skrine.

Začnite triedením vecí

Pokiaľ sa vo vašej domácnosti nachádzajú veci, ktoré už vôbec nepoužívate, vytrieďte ich a posuňte ďalej. Mnoho ľudí môže zháňať to, čo vám dokáže v domácnosti iba prekážať.

Ak vo vašom domove máte deti, je možné že popratať detskú izbu bude celkom problém. Deti totiž vnímajú neporiadok trocha inak ako dospelí. Ak by sa nechceli svojich hračiek vzdať, je potrebné ich naskladať do boxov a krabíc a potom do poličiek. Ak je políc málo, prikúpte aj do tejto izby regál, ktorý ľahko zmontujete a napasujete takmer na každý rozmer. Získate tak priestor navyše a hračky budú mať vlastné miesto.

  1. Prach a umývanie nakoniec

Pokiaľ ste sa už dostali cez fázy vypratávania a triedenia vecí do boxov a regálov, je čas na finálnu úpravu povrchov. Preto sa môžete veselo pustiť do utierania prachu, leštenia zrkadiel, vysávania kobercov a umývania dlážky. Nezabudnite samozrejme na vyčistenie kachličiek v kúpeľni a na toalete a tiež na dokonalé umytie kuchynskej linky a zásteny.

Vždy je dobré mať plán, pretože s plánom vám aj upratovanie pôjde od ruky. Dúfame, že sme vám poradili ako sa zbaviť stresu z upratovania a tento rok budete mať domov pred sviatkami ako zo škatuľky už za pár hodín.

(ML; Foto: BearFotos/Shutterstock.com a majster-regal.sk)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*