Novým konateľom Gebrüder Weiss Slovensko je René Stranz

Bratislava, Admin – V spoločnosti Gebrüder Weiss Slovensko prevzal štafetu po Markusovi Jelleschitzovi ďalší Rakúšan René Stranz. Pán Stranz doteraz pôsobil na pozícii vedúceho logistických riešení, a zároveň vedúceho pobočky Senec.

René Stranz má bohaté skúsenosti v Gebrüder Weiss Slovensko, keďže bol zodpovedný za vedenie celej operatívnej jednotky so 60 zamestnancami a administratívnej časti logistiky, ktorú tvoril tím 7 ľudí. Zároveň prevzal činnosti spojené s vedením pobočky v Senci, kde mal na starosti operatívne oblasti, akými sú logistické riešenia, pozemné prepravy a ich rozvoj. Od januára 2017 už šéfuje všetkým pobočkám, medzi ktoré patria aj Prešov, Bytča, či Zvolen, v ktorých pracuje celkovo približne 150 zamestnancov.

K svojmu novému kariérnemu obdobiu sa Stranz vyjadruje nasledovne: „V najbližšej dobe by som rád otvoril tému budúcej stratégie a smerovania GW Slovensko s mojimi tímovými vedúcimi. Chceme sa spoločne sústrediť na ďalší rozvoj najsilnejších zákazníckych odvetví, ktorými sú High Tech a Automotive. Zároveň chceme pokračovať v excelentne poskytovaných službách, medzi ktoré patria zberná a colná služba, Value Added Services, Shared Service aktivity, či námorná a letecká preprava. Zvlášť by som dal do popredia nové trendy, ktorými sú pre nás rozvoj B2C riešení a e-commerce. V rámci spomínanej oblasti B2C by sme sa radi stali číslom 1na slovenskom trhu, a to vďaka novému veľkému hráčovi na trhu (otvoreniu závodu Jaguar Landrover), ktorým sa pre nás otvárajú nové možnosti pre zintenzívnenie aktivít v automotive oblasti.“

René Stanz nastúpil do Gebrüder Weiss ešte v septembri 2007 v rámci Trainee programu v Maria Lanzendorfe. Od októbra 2014 pôsobí na pobočke v Senci.

(Zdroj: Eva Sérová, PR BONUS Consulting; Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*