Martin Polák – regionálny riaditeľ Prologis pre strednú a východnú Európu

Varšava, Admin - Prologis, Inc., globálny líder v oblasti priemyselných nehnuteľností, oznámil 14. 12., že Ben Bannatyne bol menovaný prezidentom Prologis pre Európu. Vo funkcii nahradí Philipa Dunna, ktorý na tejto pozícii pôsobil takmer sedem rokov.

Ben Bannatyne (na obr. č. 2) nastúpi na novú pozíciu v januári 2016 a bude spolupracovať s Philipom Dunnom, od ktorého prevezme agendu. Bude podriadený generálnemu riaditeľovi Prologis pre Európu a Áziu Garymu E. Andersonovi a bude dohliadať na všetky aktivity v Európe, čo zahŕňa 14 krajín a portfólio s rozlohou 16,6 miliónov metrov štvorcových (k 30. septembru 2015).

Ben_Bannatyne_Prologis

Ben Bannatyne pracuje v Prologis sedem rokov a na svoju novú pozíciu si prináša viac ako 20 rokov skúseností v odbore. Pred vymenovaním na novú pozíciu pôsobil ako výkonný riaditeľ Prologis pre strednú a východnú Európu. Je tiež členom Európskeho výkonného výboru. Pred nástupom do Prologis pracoval ako výkonný riaditeľ JLL pre strednú Európu.

Philip Dunne nastúpil do Prologis Europe v decembri 2008 ako prevádzkový riaditeľ a dočasný finančný riaditeľ. Prezidentom bol menovaný v lete 2009.

„Ben je veľmi talentovaný a ide všetkým príkladom. Som presvedčený, že sa ukáže ako vynikajúci líder nášho európskeho biznisu,“ povedal Anderson.

Medzi početné úspechy Philipa Dunna v Prologis patrí vedenie nášho biznisu počas finančnej krízy a fúzie AMB a ProLogis, kedy portfólio narástlo na 16,6 miliónov metrov štvorcových a došlo k vytvoreniu efektívnejšieho a ziskovejšieho európskeho podnikania.

Nástupcom Bena Bannatyna v pozícii regionálneho riaditeľa pre strednú a východnú Európu sa stane senior viceprezident Martin Polák (na obr. č. 1), ktorý je v súčasnej dobe riaditeľom pre Českú republiku a Slovensko. Martin nastúpil do Prologis v roku 2008 ako manažér prenájmov. Od tej doby zastával rôzne pozície a dohliadal na mnoho úspešných projektov spoločnosti na českom a slovenskom trhu.

Ben Bannatyne povedal: „V posledných siedmych rokoch sme spoločne s Martinom úzko spolupracovali a som si istý, že sa svojej novej úlohy ujme profesionálne a s nadšením.“

Martin Polák bude zodpovedný za riadenie portfólia strednej a východnej Európy, ktoré zahŕňa 4,4 miliónov metrov štvorcových logistických a priemyselných priestorov (k 30. septembru 2015).

(Zdroj: Gabriela Dvořáková, Best Communications, Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*