Jan Žák prvým generálnym riaditeľom METRO SR

Bratislava, Admin – Prvýkrát v histórii má METRO SR generálneho riaditeľa. Na novo vytvorenú pozíciu nastúpil Jan Žák, dovtedajší riaditeľ nákupu a člen predstavenstva veľkoobchodného reťazca MAKRO ČR a METRO SR. Obe firmy aj naďalej fungujú ako spoločná obchodná jednotka.

Jan Žák uviedol na dnešnej tlačovej konferencii, že na svojej novej pozícii zodpovedá za chod a výsledky spoločnosti na slovenskom trhu a pokračuje v transformácii veľkoobchodu na multikanálový predaj. Ako povedal novinárom, jeho cieľom je, aby v distribúcii bolo METRO SR jednotkou na trhu. Okrem toho poukázal na flexibilnosť k zákazníkom, ktorí majú záujem o špeciálnu dodávku tovaru, ktorá bežne nie je na trhu (napr. záujem o ryby chytené na háčik udice alebo špeciálna značka vína pri slávnostnej príležitosti ai. produkty) a METRO im ju vie „na mieru“ zabezpečiť .

img_5943Svoju kariéru zahájil v MAKRO Cash & Carry v októbri 2006 po jedenástich rokoch v Aholde, kde nastúpil ako vedúci nákupu ultra čerstvých potravín do vedenia poľskej pobočky. Po dvoch rokoch sa presunul do Bulharska, kde ako člen predstavenstva viedol oddelenie nákupu potravín a v roku 2009 bol menovaný na pozíciu riaditeľa nákupu potravín a spotrebného tovaru. Rovnakú pozíciu potom zastával od roku 2013 v Českej republike, kam sa presunul z Kazachstanu, kde viac než rok viedol novo otvorenú pobočku METRO Cash & Carry.

Jan Žák sa v prostredí retailu pohybuje od roku 1995, absolvoval Mendelovu univerzitu v Brne; hovorí česky, anglicky, poľsky a rusky. Jan Žák je ženatý, má tri deti a vo svojom voľnom čase sa venuje cestovaniu a fotografovaniu.

(Zdroj: Slávka Habrmanová, AMI Communications Slovakia; Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*