Jablotron vstupuje do nového segmentu bezpečnosti

Bratislava, Admin – Český výrobca elektronických zabezpečovacích systémov Jablotron rozširuje svoje podnikanie. Spája videoverifikačné IP kamery a alarm do jedného funkčného celku. Zmysel jednoduchosti využívania zo strany zákazníkov zostal zachovaný rovnako ako pri najpredávanejšom alarme JABLOTRON 100. Zákazník tak dostane to, čo požaduje v jednom systéme a teda aj v jednej aplikácii navyše na vysokej bezpečnostnej úrovni. Videoverifikačné kamery JI-111C a JI-112C sú ďalším prvkom systému, ktorý možno nazvať inteligentným alarmom so SMART funkciami.

Klasické kamery obsahujú externé úložiská, na ktoré sa ukladá kamerový záznam. Častým problémom, ktoré museli riešiť kamery, boli poruchy, alebo manuálne poškodenie externých diskov pri kritickej situácii. Kamerový záznam tak neexistoval, alebo ste museli „prehľadávať“ v hodinových záznamoch. Koncepcia nových videoverifikačných IP kamier je dnes už iná. Jablotron začal využívať cloudové riešenie. Systém automaticky vytvára minútový záznam (videosekvenciu) o každej udalosti.

„Už viac nemusíte hľadať, čo a kedy sa stalo. Automaticky vo svojom mobile máte k dispozícii 30 sekundovú videosekvenciu pred udalosťou a 30 sekundovú videosekvenciu po udalosti, ktorá je k nej jednoducho pripnutá“ konštatuje Miroslav Dérik, konateľ Jablotron Slovakia. Dáta sú odosielané priamo na cloud, kde sú šifrované a bezpečne uložené, čím je zaistená ochrana proti ich zneužitiu alebo zničeniu. Záznam z kamier je v HD alebo FULL HD rozlíšení. Systém vám tak vie garantovať kvalitný záznam s možnosťou ľahšej identifikácie situácie, ktorá nastala. K dispozícii môže byť aj video záznam z kamerového systému za posledných 3 alebo 7 dní. Ten je uložený taktiež na cloudovom úložisku.

Kamery okrem minútového záznamu kritickej situácie ponúkajú aj možnosť on-line sledovania (livestream) vo svojom mobile či PC. A to kedykoľvek a nech ste kdekoľvek. Z jednoduchej aplikácie MyJABLOTRON tak môžete ovládať alarm, automatizačné prvky a pritom sledovať, čo sa práve deje. Všetko v jednom. Alarm tak skutočne chráni a pomáha.

Informácie z alarmu a kamier môže z cloudu dostávať aj strážna služba. Má tak lepší prehľad o objekte a v prípade nebezpečenstva vyšle zásahovú jednotku. 

Značka Jablotron sa doteraz venovala najmä elektronickým zabezpečovacím systémom – alarmom. Videoverifikačnými IP kamerami Jablotron získava možnosť presadiť sa na novom trhu, v ktorom doteraz ešte nepôsobil. Práve v oblasti kamier vidí ďalší veľký potenciál. Dôvod prečo Jablotron pristúpil k tomuto kroku je tak veľmi jednoduchý. „Sme presvedčení, že ľudia dnes potrebujú okamžitý prehľad o každej rizikovej situácii doma alebo vo firme. Na trhu ojedinelé riešenie alarmu a kamier nám to dnes umožňuje, “ vysvetľuje Miroslav Dérik.

Tlačovú konferenciu otvoril v hoteli Austria Trend Michal Ondruš z First media (prvý zľava).

Technická špecifikácia

Záznam z kamery je okamžite k dispozícii priamo v jednej mobilnej aplikácii spolu s vašim alarmom. Video si môžete stiahnuť, poslať na mail, vymazať, alebo inak s ním pracovať. Záznam je ukladaný v bežnom formáte, preto sa nemusíte báť ani o to, že by ste ho neprehrali na väčšine svojich zariadení. Oba modely kamier poskytujú farebné video v HD, alebo Full HD kvalite s rozlíšením 1920×1080. V prípade zlých svetelných podmienok sa prepínajú do nočného režimu, v ktorom využívajú infračervené presvietenie 12 IR LED diódami s maximálnym dosahom 30 a 50 metrov. Objektívy kamier majú uhol záberu až 90° a 115° a sú určené aj pre vonkajšie použitie.

Hlavní spíkri zo spoločnosti Jablotron – Miroslav Dérik, konateľ spoločnosti (sprava), Michal Varga (v strede) a Ján Dérik, manažér obchodu a marketingu.

Špecifikácia nových videoverifikačných IP kamier

Kamera

Počet pixelov

Rozlíšenie

Uhol záberu

Dosah IR prisvietenia

Snímač

Napájanie

Komunikačné rozhranie

JI-111C

2 MPx

Full HD

115°

30 m

1/2,8 CMOS

PoE (802.3af)/12V

RJ-45 10M/100M Ethernet

JI-112C

2 MPx

Full HD

90°

50 m

1/2,8 CMOS

PoE (802.3af)/12V

RJ-45 10M/100M Ethernet

O značke Jablotron

Jablotron je čisto českou skupinou technologických firiem s vlastným vývojom aj výrobou a tradíciou od roku 1990. S dôrazom na užívateľský komfort sa zameriava predovšetkým na zabezpečovacie systémy vrátane nadväzujúcich bezpečnostných služieb. Dnes je skupina Jablotron výrobcom zabezpečovacích systémov s miliardovými obratmi (v CZK) a celosvetovou pôsobnosťou. Zamestnáva viac ako 600 zamestnancov, svoje výrobky vyvážajú do 73 krajín sveta. Ako inovačný líder vo svojom odbore sa zameriava na rozvoj cloudových služieb a IoT aplikácii. Na Slovenskú pôsobí prostredníctvom dcérskej spoločnosti JABLOTRON Slovakia, s.r.o. so sídlom v Žiline.

(Zdroj: Michal Ondruš, First media; Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*