Datart má nového výkonného riaditeľa a riaditeľa nákupu

Praha, Admin – Výkonným riaditeľom elektro predajcu Datart sa novo stal Tomáš Balík, ktorý bol doteraz riaditeľom nákupu. Na jeho pozíciu nastúpil Milan Brabec.

Tomáš Balík v priebehu 10-tich rokov v Datarte čerpal skúsenosti v oddeleniach nákupu, predaja i starostlivosti o firemných zákazníkov. Jeho hlavnou úlohou v pozícii výkonného riaditeľa je pokračovať v osvedčenej stratégii Datartu, dosiahnuť plánovaných výsledkov spoločnosti a úspešne ju previesť celým procesom integrácie so skupinou HP Tronic. „Pred nami je vianočná sezóna, kľúčové obdobie roka. Som rád, že aj v tomto náročnom čase otvárame nové predajne a umožňujeme tak našim zákazníkom využívať služby elektro špecialistu na miestach, kde ponuka Datartu chýbala,” doplňuje Tomáš Balík, výkonný riaditeľ elektro predajcu Datart (na obr. č. 1). Posledné štyri roky bol v Datarte riaditeľom nákupu a pred nástupom do Datartu okrem iného pracoval cez 6 rokov v predajnom a marketingovom oddelení spoločnosti Philips Morris. Skúsenosti má aj s prácou v zahraničí. Vyštudoval Vysokú školu ekonomickú v Prahe.

Riaditeľom nákupu Datartu sa stal Milan Brabec (na obr. č. 2), ktorý má mnohoročné skúsenosti z nákupu a predaja v niekoľkých retailových firmách. Ako riaditeľ nákupu zodpovedá na úspešné plnenie cieľov stanovených pre rok 2017/2018. Jeho úlohou je tiež previesť oddelenie nákupu procesom zmien, ktoré vyplývajú zo spojenia Datartu so skupinou HP Tronic. V Datarte je Milan Brabec od jeho založenia v roku 1993, na pár rokov si však odskočil získať skúsenosti do spoločností Carrefour ČR, Tesco ČR a Tesco CE v Londýne. Vyštudoval Vysokú školu finančnú a správnu.

(Zdroj: Iva Pavlousková, DATART; Linda Tomčíková,I´m PR; Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*