Človek, vynálezca a vek elektriny

BRATISLAVA/ADMIN – Vo vydavateľstve IKAR vychádza vo viazanej väzbe prvé vydanie životopisu o otcovi modernej elektriny. Je ním Nikola Tesla, ktorý zmenil svet. Venoval sa objavovaniu a počas života si dal zaregistrovať viac ako 700 patentov.

Už v detstve sa zaoberal širokou škálou vedeckých výziev, pričom pri hľadaní riešení a pri konštrukcii vynálezov prejavoval mimoriadny zmysel pre detaily.

Vyvinul mnohé z princípov, ktoré formovali budúcnosť vedy. Tento ilustrovaný životopis odhaľuje vývoj Teslových kľúčových teórií a vynálezov od röntgenu cez radar, Teslov transformátor a rádio až po diaľkové ovládanie. Osvetľuje osobný a profesionálny život excentrického muža, ktorý napriek tomu, že tak veľmi prispel k rozvoju modernej civilizácie, napokon trpel osamelosťou a biedou.

Dr. RICHARD GUNDERMAN – autor knihy, pôsobí ako profesor rádiológie na Indianskej univerzite v USA, teda na pozícii, ktorú kedysi zastával John A. Campbell. Napísal desať kníh vrátane X-ray Vision (Röntgenové videnie, OUP, 2013) a We Come to Life with Those We Serve (Ožívame s tými, ktorým slúžime, Indiana University, 2017). Dr. Gunderman sa stal významným profesorom (Chancellor’s Professor) v oblasti rádiológie, pediatrie, lekárskeho vzdelávania, filozofie, slobodných umení, filantropie, lekárskych humanitných vied a vedy o zdraví.

Do slovenčiny knihu preložil Róbert Hrebíček.

www.ikar.sk | www.yoli.sk | www.priroda.sk  | www.bux.sk | www.ibux.sk | www.luxusnakniznica.sk

(Zdroj: Lucia Čarná, IKAR; Pripravil: Eugen Michal Nagy)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*