5 dôvodov, prečo by malo vaše dieťa začať s korčuľovaním na ľade

Korculovanie pre deti

BRATISLAVA/ADMIN – Možno premýšľate nad tým, ako viesť svoju ratolesť k aktívnemu životnému štýlu bez toho, aby ste na ňu vyvíjali nátlak. Odpoveďou je korčuľovanie na ľade, ktoré nielen priaznivo ovplyvní fyzické, emočné a sociálne aspekty života vášho dieťaťa, ale je tiež zábavným zimným športom, pri ktorom sa zaručene žiadne dieťa nudiť nebude.

Dokonalá fyzická aktivita, ktorá vylepšuje zdravie

Korčuľovanie posilňuje kardiovaskulárny systém, vylepšuje balans, buduje svaly a učí deti, ako si uvedomovať svoje telo. Navyše, ovládať korčule na ľad nie je tak jednoduché, ako sa môže javiť na prvý pohľad. Dieťa musí byť schopné skoordinovať svoje pohyby, premiestňovať váhu z jednej nohy na druhú a sústrediť sa.

Dieťa sa naučí lepšej koncentrácii

Stáť na korčuliach na ľade to nie je iba tak. Musíte sa sústrediť, inak by mohlo dôjsť k zraneniu. Aj preto si pri korčuľovaní deti bez pochýb vylepšia svoju koncentráciu. A keďže ide o skutočne vzrušujúci zážitok, učenie vlastne ani nie je učením. Deťom čas ubieha rýchlo, naučia sa vyčistiť svoju myseľ od nekonečných myšlienok a upriamiť všetku pozornosť na konkrétnu činnosť.

Dieťa si vyvinie sociálne schopnosti

Keď sa vaša ratolesť začne učiť korčuľovať, spozná mnoho rovesníkov a detí s rovnakými záujmami. Bude sa socializovať a vybuduje si priateľstvá, ktoré presiahnu hranice štadióna a vydržia pokojne aj celý život.

Korčule na ľad – skvelý spôsob, ako tráviť voľný čas

V dnešnej dobe, kedy nielen dospelí, ale čoraz viac aj deti, trávia voľný čas v online svete, je korčuľovanie skvelý spôsob ako venovať svoj čas produktívnej, zábavnej a zároveň zdravej aktivite. Na korčule na ľad môžete vyraziť aj spoločne,  ako rodina, utužovať vzájomné vzťahy a získať nezabudnuteľné spomienky.

Korčuľovanie napomáha aj duševnému zdraviu

Každé dieťa sa cíti dobre, keď zisťuje, že sa dokáže niečo nové naučiť. Novonadobudnuté schopnosti automaticky zvyšujú aj celkové sebavedomie detí, čo priaznivo ovplyvní výkon vášho dieťaťa aj jeho duševnú pohodu. Ako pri každom športe, aj pri korčuľovaní na ľade rastie množstvo vyplavovaných endorfínov, hormónov šťastia, ktoré priaznivo ovplyvňujú celkovú náladu dieťaťa aj po aktivite.

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*