Výhody matracového chrániča

BRATISLAV/ADMINPoužívate matracový chránič? Táto prídavná súčasť lôžka dokáže skvalitniť spánok a zároveň výrazne predlžuje životnosť matraca. Je to správny pomocník pre každú situáciu a životné obdobie.

Matracový chránič pravdepodobne najčastejšie poznajú a používajú domácnosti s malými deťmi, ktoré ním chránia postieľku s matracom pred precikaním a inými nehodami. „Vybrať si môžete z 2 druhov matracových chráničov – nepriepustné a Premium,“ hovorí Martina Matějovská, riaditeľka spoločnosti Matějovský, tradičnej českej značky posteľných obliečok a bytového textilu.

Matracové chrániče s nepriepustnou úpravou zabezpečujú komplexnú ochranu matraca a tak zvyšujú jeho životnosť. Je to vlastne prešívaná podložka, plnená polyesterovým vláknom, ktorá má na spodnej strane nepriepustný záter z polyuretánu. Ten zabraňuje prenikaniu tekutín, ale zároveň je chránič vďaka povrchu zo 100 % bavlny priedušný. Jednoducho sa prichytí pomocou 4 širokých gúm na rohoch matraca.

Matracové chrániče Premium chránia matrace pred znečistením a poškodením, čím predlžujú ich životnosť, a zároveň zvyšujú komfort pri spaní. Ide o prešívanú podložku, ktorá je plnená vrstveným polyesterovým vláknom, náplň je stabilná a tvarovo nemenná, je priedušná a vďaka rohovému uchyteniu dobre drží.

Matracová novinka

Martina Matějovská predstavila aj novinku v tomto segmente. „Ide o krycí matrac s poťahom Aloe Vera a pamäťovou penou, ktorý sa stane skvelým pomocníkom pre príjemný spánok. Môžete ho využiť ako nadstavbu už na existujúci matrac, ale vyrieši aj prípadné spanie pre návštevy na pohovke. Jednoducho a bez veľkej investície tak získate komfortné spanie.“

 

Starostlivosť o chrániče

Aby ste si matracový chránič užili čo najdlhšie, venujte mu patričnú  a správnu starostlivosť. Perte ho na 60 °C s pracím prostriedkom, po vypraní ihneď vyberte z práčky a zaveste. Neodporúča sa ho žehliť, bieliť alebo sušiť v sušičke.

(Zdroj: Matějovský; Foto: Inšpirácie – Matějovský; Pripravila: red.)

 

 

 

 

 

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*