Zrkadlenie vlastného vnútorného sveta výtvarníčky Slávky Šlesarovej

BRATISLAVA/ADMIN – Dňa 12. novembra sa uskutoční o 16.00 hod. v galérii kostola sv. Víta Sankt Vitus Kaffee v Rusovciach vernisáž diel výtvarníčky a pedagogičky Slávky Šlesarovej. Kurátorom výstavy je Mgr. Ján Bartoš. Komorná výstava nesie názov Hľadania.

Tvorba Slávky Šlesarovej sa prelína medzi abstraktným stvárnením priestorov, vnútorných svetov a štylizovanými portrétmi žien, ktoré predstavujú poetickú výpoveď autorky. Autorka sa v minulosti venovala aj maľbe na sklo a poézii.

Prieniky

Výtvarníčka sa v abstraktnej maľbe venuje štylizovaným, lineárnym až dekoratívnym zobrazeniam. Vytvára vrstvené farebné plochy a nepravidelné až amorfné prírodné tvary. Jej témou sa stal vnútorný svet štruktúr, textúr a tvarov, ktoré sa prelínajú v koncepcii prírodných telies, predmetov alebo svetov.

Prieniky II

V sérii abstraktných koláží formovaných do kruhovej kompozície hľadá nedokonalý kruh, snaží sa vytvoriť atmosféru vesmírnych telies. Autorka núti diváka k vizuálnej meditácii, k vnímaniu hĺbky abstraktného priestoru. Jej znázorňovanie a hľadanie elíps vypĺňa „prázdnotu priestoru“. Umelkyňa nazýva ponorenie sa do štruktúry obrazu  „zrkadlením vlastného vnútorného sveta“. Ponecháva divákom veľký priestor pre ich vlastné pocity, emócie a videnia.

V dielach štylizovaných portrétov žien sa opäť hrá s líniami, štruktúrami a dekoratívnosťou. Vyjadruje poetiku žien, ich myšlienok spojených s prírodou. Vytvára nenápadné metamorfózy žien do prírodných, štrukturálnych kontúr organických tvarov.

       

Výtvarníčka Slávka Šlesarová sa narodila v Trenčíne. V rokoch  1993 – 1997 študovala na ŠUP v Lednických Rovniach, odbor maľovanie a leptanie skla a o dva roky neskôr pokračovala v štúdiu na Katedre výtvarnej výchovy na PdF Univerzity Komenského v Bratislave.

V súčasnosti žije a pôsobí v Lednických Rovniach, venuje sa vo svojej tvorbe akrylovej maľbe, kolážam a kombinovaným technikám. Od roku 2017 pravidelne vystavuje v mestách Martin a Púchov na spoločných výstavách s výtvarníčkou Vlastou Števkovou. Dnes pôsobí ako pedagogička v ZUŠ Ilava.

Výstava potrvá do 11. 12. 2022

(Zdroj: MB, Foto: Archív autorky)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*