Životný príbeh kráľa futbalu

BRATISLAVA/ADMIN – Vo vydavateľstve IKAR vychádza biografia s názvom Lionel Messi – KRÁĽ LEO.  Autorom knihy je Florence Torchut a do slovenčiny ju preložil Ivan Truchlik.

Len jeden futbalista získal do­teraz sedemkrát najcennejšiu individuálnu trofej Zlatú loptu. Bol to Lionel Messi. A nie je vy­lúčené, že do tejto veľkolepej zbierky ešte ďalšie pocty pri­budnú.

Novinár Florent Torchut mal výnimočnú príležitosť dozvedieť sa od veľkého, no mimoriadne skromného hráča o niečo viac než iní, pretože Zlatú loptu udeľuje práve jeho materská redakcia časopisu France Foot­ball. Dekorovanie najlepšieho futbalistu umne využil na jeho spo­veď. Zároveň sám dôkladne pátral po Messiho začiatkoch v rod­nom Rosariu, zmapoval jeho dvadsaťjeden sezón v Barcelone až po senzačný prestup v lete 2021 do Paríža. S jeho súhlasom publi­kuje súkromné fotografie z detstva i z rodinného kruhu, pravdaže, popri tých športových. Všetok tento cenný materiál približuje naj­lepšieho svetového futbalistu nového milénia viac, ako by ste čakali. A určite nesklame.

Florent Torchut je novinár. Ako korešpondent France Football sle­duje Messiho od jeho začiatkov v profesionálnom futbale a urobil s ním aj jeho posledný rozhovor po získaní Zlatej lopty.

Predpokladaná cena knihy je 15,90 €.
Kniha vychádza vo viazanej väzbe s počtom strán 128.

www.ikar.sk | www.yoli.sk | www.priroda.sk  | www.bux.sk | www.ibux.sk | www.luxusnakniznica.sk

(Zdroj: Lucia Čarná, IKAR; Pripravil: Eugen Michal Nagy)

 

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*