Výstava BAʻRock predstaví české pamiatky inak

Bratislava, Admin – Výstava rakúskeho fotografa Chaluka ponúka netradičný pohľad na barokové pamiatky v 6 regiónoch Česka. V Bratislave si ju budú môcť návštevníci pozrieť od 18. do 30. apríla 2017 v art Kafe Scherz.

„Väčšinou si ľudia myslia, že staré umenie a kultúra nie sú veľmi vzrušujúce. Chcel som ukázať, že takáto história má oveľa väčší potenciál než byť len klasickým objektom turistických prehliadok. Mojím cieľom bolo zachytiť iné, nezvyčajné motívy. Tak sa zrodil projekt BAʻRock,“ povedal o výstave českých pamiatok jej autor Chaluk.

Výstava BAʻRock je putovná. Prvýkrát si ju mohli pozrieť v januári návštevníci medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu Ferien-Messe vo Viedni. V marci ju obdivovali v informačnom centre v Piešťanoch. Aktuálne majú túto možnosť záujemcovia od 18. do 30. apríla 2017 v bratislavskom art Kafe Scherz. Následne sa presunie do Kultúrno-informačného centra v Trenčíne, kde bude vystavená od 10. do 24. mája 2017.

Barock_3_FOTO Chaluk

Chaluk, vlastným menom Lukas Charwat, je mladý rakúsky fotograf, narodený vo Viedni (1994). Absolvoval 5-ročné štúdium na mediálnej viedenskej škole Die Graphische. Jeho záverečný diplomový projekt sa venoval rakúskej street artovej scéne. Za svoju tvorbu získal v roku 2015 tretiu cenu na International Photography Awards v New Yorku. Vo svojich fotografiách rád zachytáva neopakovateľné momenty a spomienky. Jeho motto znie: Pozrite sa na svet mojimi očami… očami CHALUKA.

Výstava vznikla v spolupráci s CzechTourism Rakúsko a šiestimi regiónmi v Českej republike. Hlavnou komunikačnou témou agentúry CzechTourism pre tento rok je český barok.

Dizajn a fotografie
© Chaluk / www.chaluk.com

(Zdroj: Nora Gill, CzechTourism Slovensko; Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*