Vyše 200 miliónov predaných výtlačkov obrázkovej knihy

BRATISLAVA/ADMIN – V týchto dňoch vychádza vo vydavateľstve IKAR prvé vydanie knihy pod názvom Denník odvážneho bojka NA SPADNUTIE. Denník odvážneho bojka je už 10 rokov najväčším fenoménom detských knižníc, z ktorého sa po celom svete predali desiatky miliónov kusov. Po Harry Potterovi prišla séria kníh, ktorá mnohé deti priviedla k čítaniu.

Prečo odvážneho bojka deti milujú? Autor diela Jeff Kinney prišiel s jednoduchým konceptom obrázkovej knihy komixového typu, ktorá sa číta ľahko a rýchlo. Tým, že je text bohato ilustrovaný, neodrádza malých čitateľov zapísanými stranami a preto aj tí, ktorí sa s knižkami príliš nekamarátia, po bojkovi siahnu. Autor Jeff Kinney pútavo opisuje strasti rodiny Heffleyovcov. Kniha je určená pre deti od desať rokov.

Príhody Grega Heffleyho sú nesmierne vtipné a jeho svet je mentálne veľmi blízky mladým čitateľom. V roku 2019 sa všetci fanúšikovia bojka potešili novinke Denník skvelého kamoša, v ktorej Gregov najlepší priateľ Rowley Jefferson ponúkol na svet odvážneho bojka úplne nový pohľad. Teraz sa milovníci Gregových príhod konečne dočkali nového dielu, v ktorom Gregova rodina rieši lepšie a útulnejšie bývanie.

Viac o knihe Denník odvážneho bojka 14: Na spadnutie

Vďaka nečakanému dedičstvu dostane rodina Grega Heffleyho šancu zlepšiť si bývanie. Čoskoro sa však ukáže, že to nepôjde ako po masle. Objavia sa nečakané prekážky: prehnité drevo, pleseň aj nevítaní spolubývajúci – štvornohí, okrídlení a možno dokonca strašidelní. Greg a jeho rodina pomaly začnú pochybovať, či prístavba vôbec stojí za to. Keď sa prach konečne usadí, Heffleyovci zvažujú, či sa im oplatí zostať… Alebo majú radšej utiecť do iného mesta?

Štrnásty diel knihy vychádza vo viazanej väzbe na 224 stranách. Cena: 9,90 €

www.ikar.sk | www.yoli.sk | www.priroda.sk |  www.bux.sk | www.ibux.sk | www.luxusnakniznica.sk

(Zdroj: Lucia Čarná, IKAR; Pripravila: red.)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*