Vychádza jedna z najslávnejších vedeckých kníh všetkých čias

BRATISLAVA/ADMIN – Keď sa povie fyzik, predstavíme si buď Alberta Einsteina, alebo dákeho nudného vedca ponoreného do svojich výpočtov, ktorému by sme pri rozhovore asi veľa nerozumeli. Richarda Feynmana, ktorého obdivoval aj Bill Gates, určite nemôžeme považovať za suchára. Tento nositeľ Nobelovej ceny za kvantovú elektrodynamiku ponúka vo svojej kultovej knihe množstvo zábavných historiek, ktorými bavil svojich kolegov, popretkávaných zaujímavosťami z oblasti fyziky, či doslova neuveriteľnými ukážkami Faynmanových schopností. Jeho kolegovia ho považovali za čarodejníka, pretože dokázal vyrátať šialené číselné rady. Chcete vedieť ako? Aj to sa dozviete v tejto knihe. A nie, nežartujeme!

  

O čom je kniha Vy asi žartujete!:

Jedna z najslávnejších vedeckých kníh našich čias, fenomenálny bestseller, v ktorom „iskrí energia, zábavné príbehy a život. Skoro zatúžite stať sa fyzikom.“ (Science Digest)
Laureát Nobelovej ceny za fyziku Richard P. Feynman v kultovej autobiografii Vy asi žartujete! búra mýty o nudných vedcoch. Slávneho popularizátora vedy v bádaní odjakživa poháňala číra zvedavosť a radosť z objavovania. Nedal si ujsť jedinú príležitosť nahovoriť kolegov na bláznivé pokusy a pobaviť ich. Feynmanove vtipné príhody a anekdoty roky zbieral jeho kolega, priateľ a príležitostný spoluhráč na bubny Ralph Leighton. Spomína sa v nich, ako sa o atómovej fyzike radil s Einsteinom, ako sa dobýjal do nedobytných sejfov s prísne stráženými tajomstvami, ako dal americkej vláde za dolár patent na atómovú bombu a ešte na mnoho iného, z čoho sa čitateľovi dvíha obočie. Vo všetkých historkách sa snúbi Feynmanova brilantná myseľ, zvedavosť a nehorázna drzosť. Práve preto sa mnohé z nich stali legendárnymi ešte skôr, ako vyšli knižne.
Z anglického originálu preložil Peter Tkačenko.

Pozrite si video, v ktorom novinár a moderátor Jano Mečiar približuje knižku slovenským čitateľom: https://www.youtube.com/watch?v=mZ9fQnLKSDc

Audio ukážku z knihy číta Robo Roth:

(Zdroj: Lucia Čarná, IKAR; Pripravila: red.)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*