Všetci padli pred ním na kolená

BRATISLAVA/ADMIN – Na bratislavskom hrade sa v pondelok 2. 9. uskutočnila finisáž známeho umeleckého fotografa a výtvarníka Daniela Brogyányiho.

Stretnutia pri príležitosti ukončenia výstavy sa zhostili nielen tí, čo nestihli prísť počas letného dovolenkového obdobia pozrieť si Brogyányiho tvorbu, ale viacerí sem prišli opäť nabiť sa pozitívnou energiou, ktorá vyviera z jeho farebných diel. Portfólio jeho tvorby je široké – ilustrácie, dizajn, sochy, portréty, produkty, voľné umenie…a všetko zjednocuje nápad, kreativita a originalita. Aj oblečenie, ktoré nosí Daniel na sebe (nevynímajúc okuliare) je plné farieb a nápaditosti. Jeho manželka Katarína Brogyányiová je farmaceutkou, ktorá svojho muža vo všetkom podporuje a v umení je jeho prvou kritičkou. Priatelia ju vnímajú ako veľkú kopu smiechu, ktorá sa teší zo života a často vie odľahčiť situáciu, kde vzniká napätie.

Na finisáži nechýbala ani tombola, v ktorej ponúkol majster Brogyányi jedno zo svojich diel – obraz s kapustnou hlavou, ktorá po výtvarníkovom tvorivom zásahu pripomína skôr rozkvitnutú kvetinu. Cenu mladej víťazke odovzdal autor diela spolu so svojou manželkou.

Autorov prístup k životu je plný radosti, humoru so štipkou sarkazmu, ktorý často používa i na vlastný účet. Preto aj jeho diela žiaria pestrými farbami, sú optimistické a pozitívne.

Známa novinárka a fanúšička výtvarníka si nezabudla vziať na finisáž aj topánky, ktoré jej na mieru namaľoval Daniel Brogyányi.

Ukončenie výstavy spravil Daniel originálne. Prekvapil všetkých návštevníkov tým, že im ponúkol z dlažby siene odlepiť si kópie jeho malieb. Pre výtvarníka sa naskytol mimoriadny pohľad, keď takmer všetci padli na kolená a odlepovali si výtvarné obrazce.

Bližšie info o autorovi: www.brogy.sk

(Pripravila: red.)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*