Vianoce bez novej Dánovky? Nemysliteľné!

Bratislava, Admin – Dominik Dán je späť v plnej sile. Po letnej prestávke, ktorú si po desiatich rokoch doprial kráľ slovenskej krimi, končí jeho fanúšikom abstinenčné obdobie. Nová kniha sa volá Krv nie je voda a zimomriavky sú pri jej čítaní zaručené! Krauz a jeho kolegovia v novej detektívke vyšetrujú posledný federálny zločin – prípad nijako zložitý, ani beštiálny, ale fascinujúci. Príbeh sa začína tajomným citátom: „Tibi et igni. Tebe a ohňu. Prečítaj a spáľ.“
Po prvýkrát prichádza v rovnaký deň do kníhkupectiev nielen papierová a elektronická kniha z Vydavateľstva SLOVART, ale aj audiokniha načítaná Mariánom Geišbergom (Publixing).
Kniha vychádza aj so špeciálnou nálepkou, na ktorej Dominik Dán pozýva do kina na prvý film podľa jeho knižnej predlohy. V marci 2016 bude mať premiéru film Červený kapitán v réžii Michala Kollára. V hlavných úlohách trileru sa predstavia Maciej Stuhr, Marián Geišberg, Ladislav Chudík, Oldřich Kaiser, Zuzana Kronerová, Helena Krajčiová a ďalší.

D_Dan_Krv_nie_je_voda zm2

Anotácia
Žiadne obdobie v Krauzovej krátkej detektívnej praxi nebolo také ťažké ako rok 1992. Bezpečnostní analytici tvrdili, že to spôsobila neuvážená porevolučná totálna amnestia, ktorá vyprázdnila väznice a presýtila ulice násilím. Krauz a jeho kolegovia z oddelenia vrážd sa v tom čase bezpečnostnými analýzami nezaoberali, pre nich bolo dôležité, že majú čo robiť, tak robili. V marci chytili Ondreja – Beštiu a dokazovanie viny a zadovažovanie dôkazov proti zatiaľ najplodnejšiemu sériovému vrahovi v dejinách slovenskej kriminalistiky trvalo mesiace. Nečudo, že na pozadí tvrdých spoločenských zmien bol celkom nenápadne spáchaný posledný federálny zločin, ktorý mohlo oddelenie vrážd v Našom Meste legálne vyšetrovať – potom sa už slovenskí a českí policajti hrali každý na svojom piesočku. Odohral sa tak nenápadne, že skoro zapadal prachom, no hoci nebol nijako beštiálny, ani príliš zložitý, aj tak by bola škoda nespomenúť ho, lebo bol pekný – ak sa dá niečo podobné povedať o upálení mladej ženy a jej dieťaťa.

O autorovi
Dominik Dán (1955) sa viac ako dvadsaťpäť rokov zaoberá vyšetrovaním zločinov. Osobné kontakty s vrahmi, lupičmi, únoscami a inou „lepšou spoločnosťou“ mu umožnili pochopiť nepísané zákony podsvetia. Z bohatých skúseností čerpá pri písaní mrazivo autentických detektívnych príbehov. Všetky jeho knihy vyšli vo Vydavateľstve SLOVART a okamžite sa stali bestsellermi.

(Zdroj: A. Petrášová, Vydavateľstvo SLOVART, Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*