Vesmír trochu inak

Bratislava, Admin, 26. 4. 2013 - Žitavský maliar a sochár (tak ho nazývajú priaznivci umenia) Miroslav Polák z Nitry sa v súčasnosti prezentuje dielami v priestoroch bratislavského Divadla Malá scéna STU. Výstava má názov “Vesmír trochu inak”. Autor urobil výber z dvoch cyklov,

ktoré namaľoval. Prvý cyklus sa nazýva “Hviezdy trochu inak”. Celková séria tohto cyklu obsahuje 80 diel. Autor v nich stiahol zábery z Hubblovho teleskopu a domaľoval do nich svoje videnie a cítenie.
Druhá séria obrazov je z cyklu “Oblaky trochu inak”. Základom tejto série sú zábery oblakov a mrakov od profesionálneho fotografa, kde Miro Polák opäť domaľoval to, čo tam videl a cítil. Na tomto cykle autor stále v súčasnosti pracuje.

Obrazy pre NASA a Veľvyslanectvo USA na Slovensku
Autor Miro Polák chce venovať jeden obraz prostredníctvom veľvyslanca USA organizácii NASA ako poďakovanie ich pracovníkom za prácu na krásnych záberoch, ktoré mohol použiť  pre svoj cyklus „Hviezdy trochu inak“. Veľvyslanec USA prijal túto ponuku. Za týmto účelom si veľvyslanec príde pozrieť výstavu a vybrať jedno z diel. Ďalší obraz venuje autor Veľvyslanectvu USA na Slovensku. Výstava potrvá do 30.6.2013.

zitava Miro Polak

Sympózium sochárov
Umelec Miroslav Polák už 15 rokov organizuje vždy prvý júlový týždeň v roku Sympózium sochárov v areáli Kúpeľov Podhájska. Drevené sochy, ktoré umelci stvárnia počas sympózia zostávajú v exteriéri a interiéri kúpeľov. V súčasnosti je ich už 88. Zakaždým sa sympózia zúčastní 5-6 kvalitných drevorezbárov. Touto aktivitou umelci prekonali Guinessov rekord v počte sôch zhotovených a natrvalo vystavených na jednom mieste.
Výňatok z tvorby autora Mira Poláka možno nájsť na www.miroslavpolak.sk .

(Fukerová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*