V slovenskom preklade vychádza kniha Billa Gatesa

BRATISLAVA/ADMIN – Billa Gatesa vníma celý svet ako inovátora v oblasti IT technológií. Jeho meno je spájané najmä s rokmi strávenými vo vedení spoločnosti Microsoft. No tí, ktorí ho pozorne sledujú v ostatnom desaťročí vedia, že jeho činnosť sa výrazne orientuje na zníženie dopadov klimatickej krízy vo svete.

Uplynulé roky strávil skúmaním príčin a následkov klimatickej zmeny. S odborníkmi na fyziku, chémiu, biológiu, strojárstvo, politické vedy a financie sa zameral na to, čo treba urobiť, aby sme zvrátili environmentálnu katastrofu, ku ktorej planéta smeruje.

O čom je kniha:

Bill Gates v tejto nástojčivej a presvedčivej knihe predkladá široký, praktický – a dostupný – plán zníženia emisií skleníkových plynov na nulu tak, aby sa svet vyhol klimatickej pohrome.

V knihe vysvetľuje, prečo sa musíme usilovať o nulové emisie skleníkových plynov a zároveň opisuje, čo treba podniknúť na dosiahnutie tohto dôležitého cieľa. Čerpá zo svojich poznatkov o inováciách aj presadzovaní nových myšlienok na trhu a triezvo opisuje výzvy, ktorým čelíme.

Vysvetľuje, v ktorých oblastiach už technológie pomáhajú znižovať emisie, kde ich možno využívať efektívnejšie, kde je nutný technologický prelom a kto na týchto zásadných inováciách pracuje. A napokon, predkladá komplexné riešenie, ako znížiť emisie na nulu.

Neponúka len návrhy na vládne opatrenia, ale aj na kroky, ktoré môžu urobiť jednotlivci, aby sa za dosiahnutie cieľa zodpovedali naše vlády, naši zamestnávatelia aj my sami. Bill Gates netají, že ide o náročnú úlohu. Ale ak dodržíme vytýčený plán, bezpochyby je v našich silách tento cieľ dosiahnuť.

Z anglického originálu preložil Peter Tkačenko.

Viac o knihe:

https://www.bux.sk/knihy/563571-ako-sa-vyhnut-klimatickej-katastrofe.html

Audio ukážku z Volavky číta Boris Farkaš:

https://soundcloud.com/buxsk/ako-sa-vyhnut-klimatickej-katastrofe-bill-gates#t=0:00

www.ikar.skwww.yoli.sk | www.priroda.sk  | www.bux.sk | www.ibux.sk | www.luxusnakniznica.sk

(Zdroj: Lucia Čarná, IKAR; Pripravila: red.)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*