Úspešný introvert od Susan Cain

Bratislava, Admin – Pravdepodobne ani netušíte, že každý tretí človek, ktorého poznáte, je introvertom. Spoznáte ich podľa toho, že radšej počúvajú ako hovoria, uprednostňujú prácu osamote než v skupine, sú zamyslení, často uzavretí. Väčšina z nich však predstiera, že je niekým úplne iným, a to extrovertom. No ak sa pozriete hlbšie, zistíte, že práve oni obohacujú našu spoločnosť jedinečnými nápadmi či prelomovými vynálezmi. Lenže v súčasnom svete, ktorý uznáva hlučných extrovertov, a všetko s nimi spojené, introvertov podceňujeme a neuvedomujeme si, o koľko talentu tak prichádzame.

image001Susan Cainová do Úspešného introverta vložila srdce. Skutočné príbehy z osobnej skúsenosti či zo života iných strieda vedeckými poznatkami, aby nás všetkých postupne zbavila zastaraných predstáv. Táto výnimočná kniha vám navždy zmení pohľad na introvertov a pohľad introvertov na seba samých. Okrem návodu na dosiahnutie pracovného úspechu vám poradí s výchovou a vzdelávaním introvertných detí, a dokonca aj ako vyriešiť partnerské problémy v introvertno-extrovertných vzťahoch.

Či už ste introvertom, alebo niekoho takého máte doma, v práci či v triede, táto kniha vám otvorí oči. Zistíte, že nie ste sám a pochopíte, prečo tichých, hĺbavých a citlivých ľudí tento svet tak veľmi potrebuje.

Anotácie – Kultúra osobnosti o sto rokov neskôr

Spoločnosť sa sama učí extrovertným hodnotám a doteraz nebolo takej spoločnosti, ktorá by ich tak neúprosne presadzovala. Žiaden človek nie je ostrov, no John Donne15 by sa v hrobe obrátil, keby sa dozvedel, ako často a z akého dôvodu sa jeho myšlienka otravne opakuje.
WILLIAM WHYTE

Umenie predávať ako prednosť: Naživo s Tonym Robbinsom

„Tešíte sa?“ vykríkne mladá žena s menovkou Stacy, keď jej podávam prihlášku. Jej medový hlas stúpa, kým sa z neho nestane veľký výkričník. Prikývnem a usmejem sa najveselšie, ako viem. Z druhého konca vestibu­lu Konferenčného centra v Atlante sa ozýva krik.

„Čo je to za hluk?“ spýtam sa.

„Skôr než začneme, chceme vás povzbudiť a naladiť!“ odpovedá Stacy oduševnene. „Je to súčasťou UVVS.“ Podáva mi fialový zápisník a me­novku, ktorú si mám zavesiť na krk. UVOĽNITE VAŠU VNÚTORNÚ SILU, prihovára sa mi zápisník veľkým tlačeným písmom. Vitajte na pre­miérovom seminári Tonyho Robbinsa.

Zaplatila som 895 dolárov, aby som sa naučila – podľa propagačných materiálov –, ako byť priebojnejšia, ako žiť naplno a prekonať vlastné obavy. No pravdou je, že som sem neprišla, aby som si uvoľnila vnútor­nú silu (hoci ma poteší, ak sa priučím niečomu novému). Prišla som, lebo tento seminár je prvou zastávkou na ceste k porozumeniu ideálu extroverzie.

predna_Uspesny-introvert

Link na ÚSPEŠNÝ INTROVERT: http://www.vydavatelstvomotyl.sk/k/knihy-mesiaca/306/Uspesny-introvert

(Zdroj: vydavateľstvo Motýľ, Pripravil: Eugen Michal Nagy)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*