Stoicizmus vám pomôže stať sa lepším, láskavejším človekom

BRATISLAVA/ADMIN – Vydavateľstvo IKAR prichádza s prvým vydaním knihy s názvom Malá kniha STOICIZMU. Knihu napísal Jonas Salzgeber a do slovenčiny ju preložila Mária Terenová. Kniha vychádza vo viazanej väzbe s počtom strán 280.

Kde nájsť radosť? Získať silu? Ako čeliť svojmu strachu a ťažkostiam? Ako sa vyrovnať so smrťou milovaného? A čo tie stále sa opakujúce depresívne myšlienky?

Iste ste sa vo svojom živote už cítili ako na emocionálnej horskej dráhe, z ktorej nemôžete vystúpiť. Pocity nepokoja sa striedali s pocitmi vyčerpania. Určite poznáte aj výraz stoický pokoj. Práve Malá kniha stoicizmu od švajčiarskeho autora Jonasa Salzgebera by nám mala pomôcť eliminovať pocity neustáleho vnútorného pnutia a naučiť sa nadobudnúť stoický pokoj. Poradí Vám ako sa efektívne vyrovnať z ťažkými životnými obdobiami a znížiť nutkavé negatívne myšlienky.

Na rozdiel od súčasného tradičného školstva, práve tieto otázky riešili staroveké filozofické školy. Učili vás, ako žiť. A hoci už neexistujú, vy, ja a väčšina ľudí dnes viac než kedykoľvek predtým potrebujeme filozofiu, ktorá by nás viedla životom. Tento pútavý a praktický sprievodca vám pomôže efektívnejšie sa vyrovnať so všetkým, čo život prináša, a naučí vás žiť podľa svojich najlepších predstáv. Zmes nadčasových múdrostí a posilňujúcich rád, Malá kniha stoicizmu, ukáže cestu každému, kto hľadá pokojný a múdry život v chaotickom svete.


Malá kniha stoicizmu vás naučí:
• uplatňovať túto populárnu filozofiu vo svojom živote,
• používať jednoduché stratégie na zvýšenie sebavedomia,
• ako nedovoliť ostatným, aby vás vyprovokovali,
• 55 cvičení, ktoré vám pomôžu preniesť múdrosť knihy do praxe.

A ešte oveľa, oveľa viac.

„Stoicizmus vám pomôže stať sa lepším, láskavejším človekom. Pomôže vám, aby boli vaše reakcie menej emotívne a lepšie ste riešiť konflikty,“ povedal Tim Ferriss, autor bestsellerov a moderný stoik.

Z anglického originálu The Little Book of Stoicism: Timeless Wisdom to Gain Resilience, Confidence, and Calmness preložila Mária Tenerová.

O autorovi:
Jonas Salzgeber je švajčiarsky spisovateľ, ktorý spolu so svojím bratom Nilsom vytvára webovú stránku NJlifehacks.com venovanú osobnostnému rozvoju. Na ceste za svojím najlepším JA narazil na stoicizmus – a nadchol sa pre tento starý filozofický smer. Jadrom a cieľom prakticky využiteľnej filozofie je viesť šťastný život aj napriek (a predovšetkým napriek) nepriaznivej životnej situácii. Jeho štýl písania je skôr praktický ako akademický, a tak si čitatelia ľahšie poradia s tým najzložitejším: premeniť múdrosť z knihy do reality. Jonas sa s nimi delí o stratégie založené na stoicizme, ktoré ľuďom pomôžu získať späť sebadôveru a dodajú im pocit že sú pripravení vysporiadať sa zo všetkým čo im život prinesie.

Viac o knihe:  https://www.bux.sk/knihy/611889-mala-kniha-stoicizmu.html

Autor odporúča svoju knihu slovenským čitateľom: https://www.youtube.com/watch?v=wLzBdLsf4vA

www.ikar.sk | www.yoli.sk | www.priroda.sk  | www.bux.sk | www.ibux.sk | www.luxusnakniznica.sk

(Zdroj: Lucia Čarná, IKAR; Pripravil: Eugen Michal Nagy)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*