Spoznajte príbeh našej minulosti

BRATISLAVA/ADMIN – Vo vydavateľstve IKAR vychádza encyklopédia s nazvom Civilizácia – Dejiny sveta v 1 000 predmetoch.  Autorom knihy je kolektív spisovateľov a do slovenčiny ju preložili Anna Rácová a Ada Böhmerová.

Dejiny sveta nemusia byť len o rokoch a zozname udalostí. Tvorí ich všetko, čo človek vytvorí a čo po ňom na svete zosta­ne. Od počiatku ľu­ských dejín nás definuje talent na výrobu vecí, od základných predmetov dennej potreby, ako sú misky a ručné sekery, až po vy­nálezy špičkových technológií. Tieto predmety vypovedajú o tom, čomu naši predkovia verili a čo si vážili, o vývoji ľudského myslenia aj o zručnostiach, ktoré sme časom nadobudli.

Vďaka úžasným fotografiám uvidíte v tejto knihe predmety, ktoré si naši predkovia cenili – šperky, ktoré nosili Mezopotámci či cenné rituálne nádoby, ktoré používala dynastia Šang. Umožnia vám na­hliadnuť do toho, čo každej kultúre dodávalo jej vlastnú identitu.

Prehľadné delenie textu na obdobia od roku 20 000 pred n. l. až po súčasnosť čitateľovi pomôže ľahko sa orientovať a priradiť zob­razené predmety k jednotlivým obdobiam vo vývoji civilizácie. Preskúmajte ich a spoznajte, kde sme ako ľudia začínali a sme od pravekých čias pokročili.

Kniha vychádza vo viazanej väzbe s počtom strán 400. Predpokladaná cena knihy je 49.90 €.

www.ikar.sk | www.yoli.sk | www.priroda.sk  | www.bux.sk | www.ibux.sk | www.luxusnakniznica.sk

(Zdroj: Lucia Čarná, IKAR; Pripravil: Eugen Michal Nagy)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*