Ružinovský knižničný happening

Bratislava, Admin – Pod názvom Rytier dobrej knihy sa konal 3. 12. už šiesty ružinovský knižničný happening. Zorganizovala ho Knižnica v Ružinove v spolupráci s Domom kultúry v Ružinove vo foyeri Domu kultúry v Ružinove.

Kovalcikova IMG_8202_NEW
Darina Horáková, riaditeľka Knižnice Ružinov (na obr. č. 2, 4 zľava) predstavila tentokrát siedmych “rytierov”, ktorí na záver podujatia prevzali “rytierske diplomy” z rúk zástupcu starostu Mestskej časti Bratislava – Ružinov Mgr. Martina Penera.

Kovalčiková IMG_6889 zm

Tento rok boli ocenení: filológ, prekladateľ a tiež umelecký rezbár Jozef Hvišč, akademický maliar a výtvarník Ján Hlavatý, priekopníčka a šíriteľka knižnej a knižničnej kultúry na Slovensku Eva Cíferská (zorganizovala množstvo detských knižných podujatí), divadelný a televízny herec a moderátor Televízie Ružinov (TVR) Martin Vanek, výtvarníčka a ilustrátorka Mária Kovalčíková (na obr. č. 2, 3, 5 – Ilustrovala knihy spisovateľa a publicistu dlhoročného rozhlasového redaktora Ivana Lehotského: Keď odídem prídem, Mlyn u d´Artagnana, Rozhovory pri mikrofóne a Klasy bez zrna, aj poéziu slovenskej poétky Judity Kaššovicovej – Som len kvet), športovec a filantrop Miroslav Bílik, ktorý sa zaoberá zaujímavými rehabilitačnými aj cyklistickými športovými aktivitami pre mládež a deti a lekár, charizmatický traumatológ, pediater, neurológ a ortopéd Jozef Staríček.

Kovalcikova IMG_8212_zm         Kovalčiková IMG_7121 zm3

Na podujatí odzneli povzbudzujúce slová do ďalšej tvorivej činnosti venovanej deťom a dospelým hlavne v ružinovskom regióne. Pragmatické slová sa ozvali aj na tému zániku mnohých dôležitých, najmä lekárskych rehabilitačných zariadení a prístupov, ktoré prinášali v minulosti dobré výsledky pri práci s chorými pacientami, ale pre nepriaznivé ekonomické a organizačné podmienky stratili svoju prioritu a možnosť svojej existencie.
Podobné stretnutia napomáhajú k vzájomnému spoznávaniu sa a pochopeniu rôznorodých činností, ktoré sa môžu vzájomne dopĺnať a podporovať. Celkovú atmosféru podporila aj príjemná džezová hudba.

(Zdroj: mk, Foto: Knižnica Ružinov)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*